kadın erkek eşitliği

kukunhalauzerimde
tartışmaya sunulmasının yasaklanması gereken konu , tabii ki eşit. madem eşitiz , kaldır bakalım şu un çuvalını diyen insanlar görüyorum hala etrafta. yapmayın amk şu boş beleş muhabbeti.
ooo
yoktur. bir erkek bir kadinin isini yapabilirken bir kadin bir erkegin isini her zaman yapamaz. bu fiziksel olarak da boyle zeka olarak da. insanligin gelmis gecmi en zeki insani einstein erkektir ve nobel de ezici bi cogunlukla erkekler tarafindan alinir. hic kadin yazar filozof neredeyse yok. biraz dusunmek gerek bu konuda.
magic mushroom
karşısında; sandalyesini çeken, arabasının kapısını açan, otobüste yer vermesini bekleyen erkekler görmek isteyen kadınların kadın-erkek eşitliğinden bahsetmesi çok ikiyüzlüce geliyor bana. çünkü eşitsizliği kendileri yaratıyorlar daha en başında ayrıcalık isteyerek.

ya da evde eşlerine, çocuklarına, annelerine şiddet (sadece fiziksel olarak düşünmeyin şiddeti) uygulayan bazı erkek bozuntularının ise okulda, işyerinde, sokakta kadınlara centilmenlik yapacak diye ölüp bitmeleri de bir o kadar tiksindirici geliyor bana.

zaten hukuki eşitlik dışında mesele farklılıklarımızla, kendimize has niteliklerimizle birbirimizi "insan" olarak tamamlayabilmek. üstünlük kurmaya çalışmanın kime, neye faydası var ki. mühim olan insan olarak birbirimize ve evrene ne verebildiğimizdir.