kahve

ihtiras limani
Bir çay tiryakisi olarak bu içeceğe uzaktan saygı duyar, türk kahvesi veya mekanda kış akşamı kahvesi olarak ancak tüketirdim. Filte kahve asla içmezdim. Şimdi ise sabah bir öğleden sonra bir fincan olmak üzere düzenli bir ilişkimiz var kendisiyle, haksızlık etmişim kendi adıma.
pemberuganayakkabi
Genelde yemek sonrası keyif için tüketilen bir içecek. Türk kahvesi tercihimdir. Gerçi tercihten de çıkıp bağımlılığım haline gelmiştir. Onsuz Güne başlayamıyorum desem yeridir.
tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Tam bir bağımlılık meselesi. Gittikçe daha sertini istiyorsunuz. Kesmiyor. Altın vuruş yapanların hayatlarına bakıldığı zaman hepsinin esrarla başladığı görülebilir. Bir yerden sonra vücut ona da alışıp tepki göstermiyor ve daha sert bi uyuşturucu arıyor. En serti en serti derken son noktaya varılıyor. Kahve de aynı. Bu hafta americanoya geçiş yaptım. Evde demlediğim filtre kahveden de geçen hafta sütü kesmiştim. Sonu her sabah double espresso shot ile bitecek diye korkuyorum. Uyanmaya yardımcı oluyor kısmını geçip artık o olmadan uyanamaz oluyorsunuz. Çok kötü.
avni
Bahanesi dost, hatırı kırk yıldı bir zamanlar. Amerika da amerkaydı o vakitler.

Neyse yine de bu dursun burada.

"Gönül ne kahve ister ne kahvehane,
gönül bir dost arar kahve bahane"