kalp hastası da hdp binası önüne geldi

turuncu gemi
gazete duvarda okuduğum ilginç haberdir. diyarbakır'da kalp ameliyatı olması gereken ama parası olmayan bir vatandaş durumu protesto etmek için hdp il binası önüne gitmiş. adına ister kürt sorunu deyin, ister terör sorunu deyin memleketin en önemli sorununu bu şekilde nasıl sulandırmayı başarabildiler anlamıyorum. on binlerce canımızı aldı bu sorun.

haberden bazı başlıklar şu şekilde;

''hdp binası önünde çocuklarının dağa gönderildiğini söyleyen anneleri görünce gelme kararı aldığını belirten cenan, "ben de sağlık problemlerime dikkat çekmek ve bir çare için partiye geldim. parti bana da bir çare bulsun. hastaneler bulmadı. kan sulandırıcı ilaç kullanmam lazım. ameliyat çok riskli ama ağrılarım çok. bugün parti önüne gelip çare aradığım için çok iyiyim. partiden rica ediyorum varsa bir çare bulsunlar. ayda aldığım 500 tl engelli maaşı var. geçimimi sağlayamıyorum" diye belirtti.

polisler tarafından il binasından uzaklaştırılan cenan, "geldim oturdum ama polisler, 'gel bizimle konuş' diyor. emniyetin yolunu biliyorum. çözümü emniyette arasam emniyete giderdim. bu kapıda oturan insanların hepsi sizin yanınıza gelmiyorlarsa, ben hastalığımdan dolayı neden sizinle görüşeyim ki" şeklinde konuştu.''