kişiselleştirilmiş zaman

indolentexistence
Küresel senkronizasyonun gelgitlerini değiştirmektir. evrensel standardı desteklemekten çok Öznel zamansal algıyı güçlendirmek ve çoklu zaman akışını kolaylaştırmayı amaçlamaktır. Esnekliği ve paylaşılan duyarlılıktaki işlevsel temeli ile nitelendirilen çerçevede, Greenwich Mean Time gibi kronolojik standartların yanı sıra jeopolitik standartların senkronizasyonu da kolaylaştırabilir.

Bir kişi mevcut olan zamanı uzatabilir ya da belki de aşılmayacak şekilde sıkıştırabilir. 'Şimdi' ise kişinin hafıza, eylem ve olası gelecekler arasındaki ilişkiyi yeniden yönlendirebileceği bir alan haline getirebilir. Zaman ve mekan arasındaki ilişkiyi yeniden yapılandırarak varlığınız başka bir yere veya başka bir zamanda başka bir zaman duygusuyla oluşabilir.
indolentexistence
Bunu dördüncü yüzyılın sonundan yazmış. Augustinus. Zihin olayları deneyimlediğinde, zihinde var oldukları gibi değil de oldukça farklı bir şekilde, belleğin özel güçleriyle iletişiminde olarak. Çünkü mutsuz olduğumda bile, neşeli olduğum zamanları hatırlayabilirim. Ve neşeli olduğumda geçmişteki mutsuzluklarımı hatırlayabilirim. Geçmiş korkularımı anımsayabilirim ama korkmuş hissetmem ve bir zamanlar bir şey istemiş olduğumu hatırladığımda, ona şimdi sahip olmayı arzulamadan yapabilirim bunu. Bellek bazen tam tersi bir duygu uyandırabilir. Çünkü tamamen bitmiş üzüntüyü hatırlamaktan memnun olurum ve sona ermiş bir mutluluğu hatırlamaktan dolayı üzgünüm.
avni
Minik serçenin şu dizeleriyle anlatmak istediğidir kanımca:

Zaman sadece birazcık zaman
Geçici bu öfke bu hırs bu intikam
Acılarımız tarih kadar eski
Nefes alıp vermek misali olağan

Zaman sadece birazcık zaman
Son bulduğu yerde sevgiler bir tek an
Böyle benzer izler etrafında
Alışkanlıklarımız bile sıradan.

Zaman sadece birazcık zaman
Kızgınlığım yalnızlıktan korktuğumdan
Bilirsin karanlıktan da ürkerim çocuklar gibi
Işıkları hep yakarım bu korkudan.

Tarih kadar.eski nefes alıp vermek misali alışkanlıklar gibi sıradan. Eski yunanda bi düşünürün zaman için su benzeşimini ya da mecazını kullanması da bundan dolayı olsa gerek.