komplo teorisi

indolentexistence
mevcut olan anlatı geçersiz kılınmaya çalışılır. komplo teorileri genellikle insanları rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir yani zannettiğiniz gibi olayların arkasındaki gizemi çözmeye çalışırken bunu çoğunlukla halka açık veriler aracılığıyla yapar yani hepimizin gördüğü açık istihbarata dayanır. gizli bir bilgi şu şöyle bu böyle demez. Bunlar daha çok şehir efsaneleridir. Biz de kahvehanelerde üretilirdi eskiden şimdi millet bahçelerinde miilet kütüphanelerinde üretiliyor.

du örnek geldi aklıma editleyim.
'aya gidilmedi' hasta olurum buna. bakınız açık istihbarata.
denilir ki; astronotun kaskının yüzeyinden yansıyan ışık doğal ışığa benzemiyor, stüdyo ışığı. adımlar şu şu şekilde anlaşılmıştır. bayrağın üstünde neden bu kadar net bir ışı düşüyor, bayrak nasıl dalgalanıyor gibi. şimdi bunun iki nedeni olabilir bir ruh hastalığı:)))

birinci şu iki ülke arasındaki yarışta diğer ülkenin geride kalmasından kaynaklanan bir durum.ikincisi ülke içi muhalefetten kaynaklı. üç de olsun hadi. sansasyon yaratma.

indolentexistence
yetersiz akıl yürütme şeklidir. birbirine bağladığı şeyler mantıklı gelir. sadece yaşamı taklit edemez. gerçekliğin üzerine simulasyon inşaa eder. nasıl yapıyor? dil aracılığı ile. dil felsefesinde sassuer'den sonra neyi biliyoruz? düşünme biçimimiz dilin olanaklarıyla sınırlı ve kullanabildiğimiz kelime sayısı, sahip olduğumuz kavram sayısı bizim yaşama bakış açımızı ve düşüncemizi akıl yürütmemizi değiştiriyor. yani 200 kelime ile konuştuğunuz bir ortamda üretebileceğiniz fikir sayısı onun kombinasyonlarıyla sınırlı.