kredi ile ev almak

aragorn
Geleceği ipotek altina sokmaktan başka bir şey değildir. Şu an otobüste yanımda giden kadin kredili ev icin parasını ödediği kadarıyla kurtararak evini satma pazarlığı yapiyor.

Ev fiyatları daha dusecek 2018 de lakin yine de gerekli satışı sağlayacak gelir artışı Türkiye'de yok.

sipraleks
elde edilen gelir ortalaması ve faizlerin yüksekliğine bağlı olarak çok da mantıklı değildir. kredi ile ev alan insanların çoğu satıp krediyi ödemeye uğraşıyor.
valsarith
Yaklaşık iki sene önce faizler de bir hayli düşükken ziraat bankası aracılığıyla üstünü tamamlamak adına 100 bin liralık kredi çekerek gerçekleştirmiştim 120 ay vadeye yayarak. Gelir düzeyi ortalama biri olarak beni kemer sıkma politikasına getirmedi şu ana kadar. Aslında makul bir şekilde ince ince hesap edip iyice düşünüp taşınıldıktan sonra içe sindiyse bir sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum. Nitekim zaman geçtikçe yıllık enflasyonlar, maaş artımları falan da göz önüne alındığında ödediğiniz kredi ilk yıl zorlasa bile üç dört yıl sonra pek dokunmayacak hale gelecektir.
kutadgu bilig
iyi bir faiz hesaplamasi, ara odemelere vs. musade eden mantikli bir sozlesme ile ev sahibi olmanin en makul yoludur. Gayr-i menkul deger artisi 5 yil icinde %126lari bulan istanbul gibi talebin yuksek oldugu yerlerde %25 gibi fark isteyen banka kredileri kacirilmamasi gereken cazibelerdir.

Tek dikkat edilmesi gereken ayagini yorganina gore uzatmak olacaktir. Aylik Odeme tutarin her ihtimal goz onunde bulundurularak toplam gelirinin %60ini gecmemelidir.