künefe

adreanna
Kaymaklısını daha bir tavsiye ettiğim şerbetli tatlı. Hafif aç karna, yanında meyve dilimleri, kavrulmuş fıstık ve keçi sütü ile yenilmeli.
parody
Hatay'da meşhur olan tatlıdır. Sıcak tüketilmeli, soğumadan peyniri çatalınızla tabağınız arasında ahenkle dans etmelidir.
inspector of humanity
Peynirli tatlı! Hakikisinden yemek için şayet hatay'da değilseniz. Sağlam bir mekan aramanız gerekecek. Şu sıralar İstanbul lokanta/restorantlarının bir çoğu hazır bim künefesi tercih ediyor sanırım.
zeitgeist
şu saatte görünür kılınmasıyla, kendini hatırlatan yazarı uçurmak için yeterli sebep tanıyan tatlı. hayır kardeşim ne lüzumu var böyle başlıkların, hayret bir olay. haskdffsk

edit büdüt: başlığa yazan bütün yazarlara eksi verdim, künefe he künefe zıkkım yiyin ajkdfnls
diko
gecenin bir yarısı bile yenendir.
türkü kürdü lazı çerkezi atatürk'den sonra bir tek künefede birleşir. şahsen ben bir porsiyon künefe için dinini değiştirecek adam tanıyorum. evet, şahsen ben.
turuncu gemi
en iyi ticari künefeci bile içine nişasta katıp kabarttığından rezil eder caanım tatlıyı. bu yüzden biz antakya'lılar zorda kalmadıkça ticari künefeciler de künefe yemeyiz. bu yüzden bir antakya'lı dostunuza konuk olun ve eşsiz ev künefesi yemeden ölmeyin.
pasaj
peynirin şerbetle bütünleştiği nefis tatlı. Yiyince kalori, zayıflama gibi olayları hüsrana uğratacak etkiye sahiptir. Dolayısıyla tüketimini sınırlandırmada fayda var.