kuyruklar geri geldi

miyesmikcih
reisin sürekli vurguladığı "bu ce haa pe zamanında millet kuyruklarda gününü geçiriyordu. * söylemi kdv'li olarak geri geldi. hem de sanayağ, sigara ve gaz kuyruğu da değil, zerzavat kuyruğu.
sanayağ unilever yabancı sermaye, petrol çuş, sigara tekel, gaz petrol ofisi devlet kurumu.
maçan sıkıyorsa philip morris'i engelle. petrol de çuş (çok uluslu şirket) ambargonun kralını yersin.
velhasıl ülke 50 yıl geri gitti. bu teknoloji çağında haksız bölüşüm yüzünden millet patlıcan, lahana kuyruklarına giriyorsa, hem de bu alışverişler vesikaya bağlanıyorsa vay ülkemin haline!..
chp,o kuyrukları kimlerin yarattığını pekala biliyor. morison süleyman veta diğer adıyla çoban sülü abd emperyalizminin has adamıydı, verilen emirleri harfiyen yerine getiriyordu, işadamları da stok işlerini yerine getiriyordu.
emin olun ikinci ciham harbinde halkı savaşa sokmayan ismet paşanın karne döneminde bile zerzavat karneye bağlanmamıştı.
sayın akp'li cumhurbaşkanı, bu rejimin adı nedir?
altında kötülük aramayın, sadece merak benimki.
fall
2019 marsupilami yılı olacak gibi gözüküyor. bu kuyrukların ardı arkası kesilmeyecek. önce çok uluslu fmcg firmaları (unilever, procter and gamble, henkel, benckiser vs) ülkeyi terk edecek ki bu dönemde emerging market yatırımcısı çoktan ülkeden tamamen kaçmış olacak. sonra despotik politikalardan bunalan bankacılık sektörü topu dikecek. ardından tchibo, starbucks, watsons, gratis gibi ithalat tabanlı trading yapan yabancı markalar da kaçacak ülkeden. zaten tükenmiş olan tarım politikamızın yanına bu sektörlerin iflasıyla yüz binlerle ifade edilecek bir işsiz ordusu ile daha baş etmek zorunda kalacağız.

üretim sektörüne parça ve makine temin eden ithalat firmaları sektörün ihtiyacı kadar ekipman ithal etmiyor olacak. otomotiv sektöründe hiçbir markanın 2019 model otomobil getirmemesi ekmek bulmamızı engellemez ama dalgıç pompa, kepçe, dozer, otomasyon parçaları, konveyör, robot vs. ithal edemediğimizde üretimimiz tamamen duracak.

hükümdarımız dışardan patates, soğan, bakliyat, hububat, şeker, meyve, sebze sonunda ekmek dahi ithal etmek zorunda kalacak.
insanlar bu defa parasıyla temel ihtiyaç maddeleri edinmek için kuyruklarda sefil olacaklar.

sadece evde tutmakta zorlandığı yüzde ellisi bu cefayı çekse tamam ama ülkenin tamamı bu kaosa sürüklenecek.