la casa de papel

moviebird
Netflix'te yeni başlayan bir İspanyol dizisi... Dizi çok süper değil ama izletiyor kendini... Biraz Leon filminin etkisinde kalmış sanki. Bildiğimiz soygun dizisi aslında ama değişik bir şekilde işlenmiş. Hikayenin içi kof değil. Müzikler çok başarılı. Yalnız o maskeleri sevmedim. Tek sevdiğim maske artı işaretli olanlardı. Nazilere göndermeler var gibi hissettim. İzledikçe karar vereceğim. Şu ana kadar 2 bölüm seyrettim.
bonnie
ilk 3 bölümünü az önce izlediğim, oldukça heyecanlı bir ispanyol dizisi. ne zamandır kendime bir dizi ararken iyi ki rastlamışım dedirtti. konusu ise değişik özellik ve yeteneklere sahip bir grup soyguncunun profesör lakaplı liderleri öncülüğünde büyük bir soygun planları ve peşi sıra gelişen olaylar. sanıyorum ilk bölümden, güzel sözler de kopyaladım izlerken;

"fırtınadan önceki o sessizlikte her şey normal bir gün gibi görünür."
"ne kadar düşünürseniz düşünün her şey planladığınız gibi gitmez. "


parody
ispanya'da yayınlanan ve şu anda oldukça popüler olan, netflix'ten izleme imkânı bulunan soygun dizisi.
dizide Profesor, Berlin, Tokyo, Rio gibi karakterler yer alıyor ve salvador Dali maskeleri kullanılıyor.
alechera
Dün başladığım ve oturup 10 bölüm ardarda izledigim dizi. 100 üzerinden değerlendirecek olursam sırf o bölüm sonu uyandırdığı merak ve mükemmel müzik seçimleri için 85 felan derim.
keskin nisanci
izlenebilirliği olan bir dizi ama bizim gibi sherlock ile yatıp kalkanlar için biraz çerez. dizi aslında güzel başladı ama ipuçlarını verirken çok basite kaçmışlar. spoiler vermek istemiyorum bu yüzden bahsetmeyeceğim, izleyenler görmüştür zaten. şunu kabul ediyorum dizi başladığında beklentimi yükselttiler ama sonradan diziden soğuttular.
alexmahone
Mükemmel ötesi bir soygun dizisi.
İspanyol yapımı olan dizi tüm Dünya'da popüler olmayı başarmış ve ben de dahil milyonlarca hayran kazanmıştır.
Hangi karakteri seviyorsun diyorsan tabi ki de Berlin.
pasaj
yeni sezonuyla yine göz kırpmış olan ve buhranlı günleri biraz olsun aksiyon ve heyecan ile karşılamama yardımcı olan şahane dizi.