laiklik elden gidiyeah

siz hepiniz ben tek
Sesli güldüren dedenin Sokak röportajı.
Puhahahahahha
Adamın söylediklerine hak veriyorum. Doğru söylüyor.
Yıllardır laiklik elden gidiyor safsatası ve dedenin şapkası,giyimi, baş örtüsü ile kandırdılar lan bu milleti.
Neden çünkü proje yok. :)
azrailin regl donemi
olum bu bizim halk ne kadar mal lan!!!

aha evet. öncelikle tanım;


bir mall herifin taklit etme şekli!


lan önce bu tipler en çok şundan bahsediyor.. efenim 20 yıl önce hastanelerde eczanelerde sıra vardı blaa blaa blaa.. ulan amk malı! o dönemler w98 vardı. bilgisayarlar henüz hastanelere ve eczanelere girmiş olsa da bu alana uygun kullanışlı uygulamalar yoktu. eh normal ki sıra olsun!

sokun lan bunu beyninize! anlata anlata sokamadık kafanıza bıktık usandık!

doğru yahu.. akp ile beraber türkiye gelişti... akıllı telefonlar girdi cebimize.. w10 çıktı piyasaya ve hemencecik uyum sağladık teknolojiye eheheh. yeni yollar yapıldı. havalimanları yapıldı yahu. soy geçmişimizi dakika içinde öğrenir olduk kardeşiyeahüloogggakpliyik!

amına koduklarım ya. vallahi delirdim.


ulan gerizekalılar.. teknoloji gelişti, elbette hastanelerde eczanelerde işler artık daha kolaylaştı. yeni yollar ve havalimanları yapılmak zorundaydı ki nüfus artmaktaydı. yapılmasaydı da bak gör; ülke karınca yuvasına dönerdi. çüküm boy strateji bilgisine sahip insan bile bunu bilir e be kafasına sıçtıklarım!

akp hükümetinin açık ara en iyi avantajı ve can simidi milenyumda hızla gelişen teknolojidir. sağlam ekmek yediler bundan. bu yüzden inmiyorlar ya bir türlü.

bu bunak! en fazla 65 ya da 70 yaşında. 1940 ve üzeri doğumlu olanlara yaşlı deyip de itimat etmeyin. hep yaptığım şeydir; 90 yaş ve üzeri denk geldiğim yaşlı amcalara hep sorarım şimdiki hükümet hakkında ne düşünüyorsunuz? hep bir nefret var! Atatürk dönemine övgü var bu insanlardan. o adam ülkeyi sıfırdan yarattı diyorlar hep. tarihe inanmam çünkü kaynakların büyük bir kısmı taraflı yazılmış ama bu amcalar önemli bir bilgi kaynağı. ama bu videodakiler değil.

ya gelir gelmez delirdim yine. offfs.

edit: eksileyen kim? ben kim olduğunu biliyorum ama delikanlı gibi karşıma çıkmasını isterim.
nalbantyani bezirgan
cahil kesme siyasetin yasaklanmasının önemini belirten bir videodur kanımca.
Videodan yola çıkarak birkaç şey söyleceğim. Belki off topic olabilirim
Bu adam "laiklik elden gideyeah" diyerek bir kesimle kendince alay ediyor, kadın "sen önce dişlerini fırçalamayı öğren" diyerek olayı tamamen farklı bir seviyeye taşıyor. Adam da bunun üzerine vatan haini ve 15 temmuz kartlarıyla eli kapatıyor.

Bu bir amerikan sitcomu falan olsa baya güzel prodüksiyon olabilir. Ama kanalın altyazısında da gördüğümüz gibi soru "Kime oy vereceksiniz ve neden?"
Ortada bir karar var ve oy verilecek insanlar belli ama eldeki argümanlara bakınca "sen oy verme a..." diyesiniz geliyor.
Burda videodaki bir kişiye ya da sadece bir güruha yapmıyorum bu serzenişi.
Atatürk yahut seküler toplum düşmanlığıyla siyaset olmayacağı gibi her sakallıya, her tesettürlü insana öcü deyip irticacı yaftasıyla da siyaset olmaz.

Wittgenstein özetlemiş "demokrasi insanları sayar, halbuki onları tartmak gerekir"
Bu söz o kadar doğru ve güzel ki.. Özellikle Türkiye gibi üst düzey sürreal bir siyasi atmosfere sahip bir memlekette doğruluğuna birebir şahit olup da hak vermemek elde değil.

edit: az çok off topic olmuşuz, affola