malezya havayolları'nın kayıp uçağı

fiorabella
8 mart 2014 yılında Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken hint okyanusu üzerinde kaybolan uçaktır.
kaybolduğu yıldan itibiran gerek havadan, gerek karadan teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanılarak 26 ülkenin de yer aldığı arama çalışmalarına rağmen halen bulunamamıştır. bunun üzerine çeşitli komplo teorileri üretilmiştir.

özellikle rus heackerları yolcu listesine ulaşıp, yolcular arasındaki bağlantıları araştırıp ortaya 5 esrarengiz yolcu çıkarttılar. bunlardan Peidong Wang, Zhijun Chen, Zhihong Cheng ve Li Ying isimli yolcuların Jacob Rothschild'e ait yarı iletken işi yapan, Freescale Semiconductor firması'nın patent ortakları olduğu ortaya çıktı. Ortaklık anlaşmasına göre beş ortaktan dördü ölürse tüm patent Rothschild'in firmasına geçiyor.

diğer teori ise uçağın yardımcı pilotunun el kaide örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile soruşturma geçirmiş olması nedeni ile uçağı afganistan'a indirdiği.

malezya hükümeti okyanus kıyısında bulunan bir Boeing 777 uçağının parçasını kaybolan uçağın parçası olarak açıklasada deniz dibine tamamen radarlarla donatılıp gönderilen Bluefin-21'ler herhangi bir kanıt bulamadılar.

6 0cak 2018 de kaybolan yolcu uçağının yeniden aranmaya başladı.
sipraleks
dünya üzerindeki en ilginç olaylardan biridir. şu zamana kadar bulunamaması da komplo teorilerini çoğaltıyor. acaba lost dizisi gerçek mi?
sos
birileri tarafından kaybedilmiş uçaktır. bu teknolojide uçak kayboldu demek bana çok saçma geliyor. cep telefonu sinyaliyle birini nokta atışı olarak bulabilirken, böyle muazzam bir teknoloji varken, koskoca uçak nereye gider yahu?

komplo teorileri bana mantıklı birer ihtimal olarak geliyor.