mansur yavaş

turuncu gemi
ben ülkemi çok severim. şimdi bu da cümle mi diyebilirsiniz, tabii ki herkes ülkesini çok sever, bunun için kimse kimseye madalya verecek değil. fakat ben türkiye'yi, salt kendi ülkem olduğu için sevmem. ben kendi annemi bile sırf annem olduğu için sevmem. türkiye, bu yaşıma kadar gezdiğim onlarca ülke içinde gördüğüm ve yaşadığım en güzel ülkedir. ülkemi neden bu kadar çok sevdiğimle ilgili on binlerce sayfa yazı yazabilirim. fakat konumuz şimdilik bu değil.

ankara benim en çok sevdiğim 4. kenttir. hem çok sevdiğim ülkemin, hem de benim en güzel sevdalarımın başkentidir. mansur beyle siyasi olarak en zıt kutup evrenlerin insanlarıyız. lakin kendisini iyi tanırım. onurlu bir insandır. insanları ayırmadan sever. vicdan sahibi, ahlaklı, halk adamıdır mansur bey. ankara'da da çok sevilir ve sayılır. hatta ankara'nın görevdeki olmasa da, seçilmiş belediye başkanıdır.

bu defa görevdeki başkanı da olacağından hiç şüphem yok. seçimden sonra bu başarıyı kılıştarlıbey hanesine yazan olursa ona çok büyük sitem ve teesüf ederim. ağır da kafa bulurum o kişiyle şimdiden uyarayım. bu başarı kılıştar'a rağmen olacak bir başarıdır.

sevgisinin güzelliğini çok az insanın içinde hissedeceği, hem ülkemin, hem de benim kalbimde atan başkente yakışan başkana selam olsun.
indolentexistence
Mansur Yavaş suçlu ise dosya seçimden sonraya ertelenip, kazanması halinde işlem yapılarak yerine kayyum atanmalıydı.
Birileri ciddi yanlışlar yaptırıyor akepeye.Adam mağdur oldu.
Cb.Erdoğan'a iki çift lafım var şimdi;
Bu şartlarda belediyeleri diyelim ki kazandın.
Bir iki yıl daha kavga döğüş bu düzeni sürdürdün.
Sonra ne olacak?
Toplumun barışacağına, ekonominin düzeleceğine, terörün biteceğine, abd ile onbeş yıl önceki müttefiklik günlerinin geleceğine inanıyormusun?
De ki inanıyorsun;
Bu işleri hangi ekip ile yapacaksın?
Yapayanlızsın.
İşin zor reis. Başka bir yol bulunmalı.
turuncu gemi
müstehcen görüntüler bulundurmaktan hakkında dava açıldığı söylenmekte. yahuu bir kere yasalarımızda müstehcen görüntü bulundurmak suç değildir ki, nasıl böyle bir soruşturma açılıyor? yasalarda çocuk pornografisi bulundurmak suçtur ve cezası 2 ilaa 5 yıl arası hapis cezasıyla yargılanırsınız. kanaatimce pek de az bir müeyyidedir. mansur başkana böyle bir iftira atılamaz.

mansur başkan, burayı okuyorsan seni hınzır abim seni demekten kendimi alamıyorum. ahhh be abii, ilk gençliğimizde olsak vhs beta kasetlerle senle dayanışma içine girerdim mutlaka. fakat internet çağında bunlar nasıl kayıt ediliyor bilmemekteyim. enter yapıp izlemeyi bile öğrenene kadar canım çıktı.
miyesmikcih
ankara belediye şirketi belkom'a emekli hakim ülkücü kerim yılmaz'ı atadığını okuyarak öğrenmiş olduk ve tabi ki bu atamanın ilk olmadığını da.
ben chp'nin bu tercihlerine daima karşı gelmişimdir. cumhurbaşkanı adayını dinci faşist ekmeleddin ihsanoğlu'nu gösteren kılıçtaoğlu yarın ülkenin iliklerine kadar ülkücü faşist kadroların yerleştiğini görünce ülkenin daha 100 yıl sağ iktidarlarla yöneticiliğine kapı açtığını farkedince çok geç olacak.
keskin nisanci
mansur yavaş'a sağ kesimden oy gelmeseydi seçimi kazanamazdı, bunu inkar etmek kimseye bir şey kazandırmaz ve de unutmadan ülkücü eşittir mhp'li diye bir denklem yok.

ve unutmadan o dinci faşist, öteki ülkücü faşist söylemleriyle kendi faşistliklerini gizlemeye çalışanları tebessüm ederek izliyorum, neticede yardıma muhtaç kimseler bunlar, dışlamamak lazım.
turuncu gemi
mansur başkanla çok eski yıllardan tanışıklığımız vardır. kendisi insan gibi insandır. en güzel günlerimin, en güzel sevdalarımın ve de ülkemin başkentini de artık başkan gibi bir başkanın yönetmesinden aldığım keyif çok büyük.

15 temmuz meselesine gelelim. o kara gecede, kaçacak gecekondu arayanların artıklarına mı kalmış mansur bey'e demokrasi dersi vermek? hayatı fetö kapısında çorbacılıkla gezenler bugün her yerde koca koca nutuklar atıyor, allahım sen aklımı koru.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto
Daha önce Birleşik Krallık'ta yeşil enerji projelerine yönelik gerçekleştirdiği bir dizi görüşme sonrasında Birleşik Krallık'ın Barking ve Dagenham Belediye Başkanı Darren Rodwell'ı, Londra İşçi Partisi Milletvekili Lyn Brown'ı ve Londra İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn'ı ağırladığını resmi Twitter hesabı üzerinden 6 Haziran 2019 tarihinde attığı tweetler (1, 2, 3) ile kamuoyuna duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı.
turuncu gemi
kayyumlar konusuna sessiz kalmasına içerlediğim ve sitem ettiğim, fakat ankara'nın başına gelen en güzel şey olarak nitelendirdiğim başgan bireyi.

türkiye siyaseti, erdoğan'dan sonra dediğini yapan bir insan daha kazandı mansur beyle. tabii ki mansur bey için söylediğim şimdilik pozitif anlamdadır. gerçi hakkını yemeyelim erdoğan'da ilk yıllarında pozitif şeyler söylemiş ve yapmıştır. söylediğim dönem belediye başkanlığı içindir.
hükümeti döneminde böyle bir zaman dilimi bilmiyor ve hatırlamıyorum.
turuncu gemi
solun da solunda bir solcu olarak aşırı sevdiğim insandır. bizzat tanırım kendisini, adam gibi adam değil insan gibi insandır. halkla kollektif bir şekilde başarılarının devamını dilerim.
turuncu gemi
ben gözümü sandığa açtığım 15 yıla yakın süredir hdp vb. partiler hariç hiç bir yapıya oy atmayan bünyede bir insanım. gerçi son seçimde kırılmaz bir hatır için bağrımıza taş bastık chp'nin mersin'de tefecilikle meşhur adaylarına oy attık. bir daha nah atarım o ayrı mesele.

fakat mansur başkan bam başka bir insan. gözünü o da sağ siyasette açsa da benim canımın içinde can olan değerli bir abimiz. beypazarı başkanlığından beri bizzat tanırım kendisini. insanlık ve yönetim terazisinde kimseye bir gram ayrımcılık yapmayan siyasetçilerdendir.
demokrasinin en basit tanımı bu işte. bir arada yaşama kültürü. mansur başkan da ülkemizin ve benim en güzel aşklarımın baş şehrine yakışan büyük bir başgan. hep böyle olur umarım.
turuncu gemi
kendisini yaklaşık 10 senedir bizzat tanır ve çok severim. tamamen zıt siyasi fikirlerde olsak da namusuna kefil olabileceğim dürüstlükte bir insandır. en sevdiğim fahri memleketim olan ankara'nın en yakışan abilerindendir.
ama ahh be mansur başkan. salt dürüstlüğünün cezası sebebiyle her yerden kuşatılmışsın. kayyum okunu kalbine, kayyum ipini boynuna geçirmeye ramak kalmış.
eee tabii susarsan bugüne kadar hiç bir hukuki gerekçe olmadan görevden alınan hdp belediyelerine, olacağı budur.