mesaja geç cevap vermek

kombiwankenobi
empati kurulması gereken bir olay.
insanlar hemen en kötüyü en olmayacak şeyleri akıllara getiriyor.
geçtiğimiz günlerde bu olaydan dolayı bir arkadaşımdan ufak bir tepki aldım. nedeni ise ikinci kez attığı bir mesaja geç dönmem. halbuki zaten görmüş olsam ikinci mesaja kalmadan ilkine cevap verirdim. ama insanlar ne yazık ki bu kadar anlayışlı değil.
he insanların ruh hali müsait değildir veya konuşmak istemeyebilir aynı tepkinin onlarında başına gelebileceğini düşünerek tabii ki hoş görülebilir.
hoş olmaz ama görülebilir.
icgqhs
biriyle görüşmek için bir çay, yemek ya da dışarı çıkmak için plan yaparsınız randevu alırsınız karşılıklı daha sonra buluşma gerçekleşir.
en değerli anınızdır belki o an fakat bir telefon trafiği başlar, aniden habersiz ve plansız gecenize bir anda 3.kişi olarak katılır ve oldukça rahatsız edici bir durumdur.
cevap vermesen dert, versen dert.
teknoloji ve günlük yaşama etkisi.
avni
Hiç cevap vermemek ya da verememekten ehven olsa gerek.
Bu arada bilerek geç cevap verenleri esefle kınıyor bilvesile bu saygısızlığı bilerek yapanların asla affedilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Zira affederseniz yine yapacaktır. Cezası size kalmış.
bonnie
asla yapamayacağımdır. keşkelem de yapabilsem. karşı tarafın yazdıklarına uygun cevap verecek bir türde düşüncem olmasa bile mutlaka iyi geceler dilerim. neden? neden? allaım neden?

o geç cevap verenlere de iki çift lafım var; alla bildiği gibi yapsın seni.
pasaj
yapana karşı tuhaf gözlerle baktığım durum. Birçok şeyi ağır ve rahat hâlde gerçekleştiren bünyemin en hızlı tepki verdiği eylemdir gelen mesajı yanıtlamak. bir ödev, sorumluluk olarak algılıyorum bu mesaj işini. En hızlı ulaşım şekliyle sana ulaşan değerli yakınlarına ivedilikle de yanıt vermek gerektiğini düşünüyorum.