mobil tanzim satışları

bonnie
ilk olarak istanbul gaziosmanpaşa'da başlayan uygulama. direkt üreticiden tüketiciye ve devlet desteği ile başlayan bu uygulama 34 ilçede 50 noktada yaygınlaşacakmış. domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber satılışı yapılacak olan uygulamada amaç market ve pazardaki fahiş fiyatların önüne geçmekmiş.

insan ne diyeceğini şaşırıyor cidden. bu satışlardaki kuyruklar bana bir zamanların halk ekmeğini hatırlattı. ne kadar üzücü aslında bu durumda olmak.
miyesmikcih
komünizme dolaylı geçiş.
bu girişimde chp bulunsaydı çoktan alanlarda "komünizm provası yapıyorlar" diye topa tutulur, malum güruh hülooogg çekerdi.
tanzim satışlar derken solhoz ve kolhozlar, kooperatifler. aracılar ve tefecilerin ortadan kaldırılması insanın yüzüne kocaman bir tebessüm yayıyor.
pim'de (pahalılık ve işsizlikle mücadele) yapamadığımızı reis yapacak.
putin, maduro derken, "körle yatan şaşı kalkar" durumu mu gerçekleşiyor dersiniz.
bu kış çıkmadan komünizm gelir. olmazsa önümüzdeki kış. celal bayar mezarında ters dönecek.
kombiwankenobi
Bunun için saatlerce Sırada bekleyen kişiler “allah razı olsun” , “çok iyi oldu” gibi şeyler söylüyorlar. Bu insanlar gerçekten farkında değil mi? Bu korkutucu bir şey. Buna mecbur kaldıklarının hatta bırakıldıklarını asla akıl edebilmişler değil. Üzücü.
avni
Liberal kapitalist politikaların ruhuna aykırı uygulama. Görünmez elin arz talep dengesi yoluyla fiyatları belirlemesinin köküne kibrit suyu.
Hoş demokrasi diye halkın önüne sunulan seçeneklerde liberalzmin siyasi ruhuna da aykırı ama olsun en azından ekonomik liberalizmimiz vardı artık o da yok.
Bu birakmayız yapamazlar ortamında büyük oyuncular piyasadan çekilirler
Sonra. tanzim satışlarda satacak bir şey de bulamazsınız ve yine olan en fakir kesimlere olur.
Liberal kapitalist sistem var olalı beri böyle işler