monster

rene
Türkiye'de cani adıyla gösterilmiş 2003 Abd-almanya yapımı biyografik film. Charlize Theron filmde Aileen Wuornos'u canlandırdı. Aileen Wuornos abd için önemli bir isim. Belki de ABD tarihinde büyük bir taraftar kitlesi bulan ve cinayetlerinde haklılık görülen ilk ve tek seri katil. Davası yıllarca süren Aileen Wuornos, başlarda nevs-i müdafa diyerek kendisini savunduktan sonra yıllar süren duruşmaların ardından cinayetlerinde haklı olduğunu iddia etmiştir. Film Charlize Theron'un devleşen oyunculuğuyla Aileen Wuornos'un yokluk içinde lezbiyen bir hayat kadınıyken bir katile dönüşmesini/dönüştürülmesini tarafsız yalın bir dille anlatmaktadır. Ben filmi izldikten sonra lezbiyen sevgilisinden tiksindiğimi de belirteyim. Neden, Aileen'i onu o kadar severken, hapishanede en ihtiyaç olduğu zamanda yalnız bırakmasından, ona ihanet etmesinden dolayı insanlığımı sorgulattı çünkü bana aptal kadın.
leonidass
Yaklaşık bir ay önce Almanya' da ofis açmış müthiş bir marka. Ne kadar ekonomik kriz olsa da önümüzdeki 5-7 yıl bu markanın parlamasını beraber izleyeceğiz gibi görünüyor.
esdemirei

Amerikalı rock grubu Meg & Dia'nın 2006 Ocak ayında yayınladığı Something Real adlı albümlerinde yer alan şarkının adı. Benim gibi müzikle içli dışlı olmayan birinin böyle derin anlamlar barındıran bir şarkıya denk gelmesi mucize.
hamlet
İstemsizce monster degree adlı yazarı hatırlamama ve özlememe sebep oldu bu başlık. Kendisi nerelerde acaba? Uzaklardan bir yerlerden bizi duyuyor ya da görüyor mudur? Ya da belki hiç değilse okuyor mudur? Bilmiyorum. Kim bilir belki valhalla'da tanrılarla bira içiyordur.