mudanya'nın suriyelilere sahili yasaklaması

esdemirei

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın Twitter hesabı üzerinden 7 Haziran 2019 tarihinde attığı tweet flood'unda göre gerçekleşecek. Bu durumla ilgili atılan tweet'te “Hiç kimsenin başkalarını rahatsız etme, özgürlüğünü engelleme hakkı yoktur. Bizim çocuklarımız şehit olurken, analarımız ağlarken, ekonomimiz kötüye giderken onların zevki sefa içinde yaşamaları ve bizim insanımızı rahatsız etmelerine tahammül edemeyiz. (1) Sahillerimizde oluşan uygunsuz görüntülere zabıta ekiplerimiz tarafından anında müdahale edilmektedir. Yetki alanımızda olmamasına rağmen vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikâyetleri dikkate alarak sahilde çalışmalarımızı sürdürüyor ve ilgili birimleri göreve davet ediyoruz (2)” ifadeleri geçmektedir.
miyesmikcih
Mudanya sahilleri 20'li yaşlardaki suriyelilere geçilmiyor. ilk geldiklerinde 5-10 aile lüx otomobilleri ile gelip arabalarını park ediyor ve temiz elbiselerini otomobilde bırakıp, eski yırtık pırtık elbiselerini giyip sahilde dileniyırdu.
bursa'ya bu kadar suriyeli doldurulması İn nedeni akp ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyesidir.
bu suriyeli yoksullar (!) kısa zamanda daire sahibi oldular, paranın kaynağını bilmiyoruz. Osmangazi ilçesi çarşamba pazarı bölgesi 20 yıl önce buranın en mutena semtiydi. AKP ile birlikte önce travesti, sonrasında ise suriyeli hakimiyeti olan, işyeri tabelalarının tümü arapça olan bir kente dönüştü.
hükumet oy ve avrupadan gelecek üç otuz para için ülkeyi sattı. savaş kaçkınlarınıın Suriye sınırında bir yerlere toplanarak Türk toplumuna entegrasyonu çalışmaları yapılmalı ve savaş bitiminde ülkelerine gönderilmek üzere misafir edilmeliydi.
Twitter baktığımızda kürt milletvekilleri ve pembe götlü aydınlarımız Hayri türkyılmaz'ı acımasızca eleştiriyorlar. tabi ki bu kürt ve Türk milletvekili ve aydınları, halktan soyutlanmış steril yaşam sürdürdüklerinden egenin halkın giremediği sayfiyelerden sallıyorlar. hele bir halkın içine girin de oradan konuşun.
biz 5 yıl öncesine kadar çoluk çocuk Mudanya, güzelyalı sahillerinde denize girerdik, ülkelerinin vatan hainleri, AKP'NİN misafirleri geldiğinden beri Mudanya sahilleri halka haram oldu.
büyük oy farkıyla tekrar seçilen Mudanya halkı belediye başkanının arkasındadır.
suriyelileri çok seven milletvekili ve yazarlar evlerine alsınlar.
halkı kutuplaşmaya sokan Hayri başkan değil, pembe götlü aydınlar ve akp'li milletvekilleridir.