muhabbet kuşu

bonnie
teyze kızımın evine giren hırsızların arkada iz bırakmamak adına yeşilsu ve mavican' ımızı katletmesi.

gerçektir ve istanbul avcılarda yaşanmıştır. lan ne istediniz 2 şapşik kuştan. kendinizi o kadar insanlıktan çıkaracak ne içtiniz, ne yaşadınız?
mızrabımda ızdırap
Özgür kılınmadıkları sürece ömürleri 5 ila 10 yıl arası değişen papağangillerden bir kuş türüdür. Tabi özgür olduklarında da bir yırtıcı tarafından yenilmediği sürece ömürleri fazla olabilir. Önceden benim de bir muhabbet kuşum vardı, deprem öncesi birden ötmeye başlardı. Sanırım hayvanlar hissediyor bunu.
esdemirei
23 Aralık 2018 tarihinde aldığım biri 15 günlük Limon diğeri 30 günlük Kar Topu adındaki kuşumun türü. Bugün (03 Mayıs 2019) eve gelirken annemi elinde kafesle dışarıda gördüm. Annem kuşu pencerenin önüne koymuş, televizyon seyrederken bir kedi pencereye zıplamış (pencerenin önüyle korkuluk arasında yaklaşık 1 metre, o aralıkla yer arasıysa yaklaşık 5 metre), kafese saldırmış, kafesin yan kapısı açılmış ve Limon dışarıya kaçmış. Bu olurken Kar Topu ise kafesin içinde büzüşük duruyormuş. Yarım saat kadar dışarıda, elimde kafes dolaşıp durdum. Limon'la ilgili bir iz bulamadım. Yavru olduğu için muhtemelen ya bir hayvan ya da başka şekilde ölecektir. Bir ihtimal geri döner diye arada bir pencereye bakıyorum. Bir umut işte.

Limonla ilgili sevdiğim şeylerden biri, kendisinin çok geç uçmayı başarmasıydı. İlk ay hiç uçamamış, hep yerde geziniyordu. Abisi Kar Topu onunla hep ilgileniyor, uçması için teşvik ediyordu. Sonra birden gelişim gösterip sağlıklı formunu kazandı. İkili böyle çok iyi anlaşırken bu olayı yaşamam beni etkiledi. Ben pek arkadaş ortamı sahibi biri değilim. Limon'u kaybedince bir arkadaşımı yitirmiş gibi üzüldüm. Şu an üzerimde büyük bir boşluk var. Kar Topu desen benden beter.