muharrem ince

no pasaran
son genel başkanlık seçiminde 740'a karşılık 415 oyla kaybetmişti bugün ben yalnızca aradaki farkın açıldığını ana muhalefete sahip olan iktidarın kendi koltuğunu kaptırmayacağını düşünüyorum. inşallah yanılırım.
olacak o kadar
iyi bir hatip ve türk siyasilerine oranla kendisini ortalama üstü zeki birisi olarak görüyorum.

Kesit;
"örtünmek dinin emridir' diyor başbakan. yetimin hakkını yememek, ihalelere fesat karıştırmamak, milletin içine nifak sokmamak, milleti ayrıştırmamak, açları doyurmak, onlara iş bulmak, ölülerimizin arkasından kötü konuşmamak da dinin emri değil mi? türkiye'de kamu ihale kanunu'nu neyle örteceksiniz? yandaşlarınıza ihale vermek için o kanunu 100 kez nasıl değiştirdiğinizi gelip burada anlatabilecek misiniz? yıllarca bu insanları kandırdınız. size bu sefer bunu yaptırmayacağız. meydanlarda 'benim başörtülü bacım' diyor. başörtüsüz senin bacın değil mi? başörtülüler de bizim bacımız, başörtüsüzler de bizim bacımız. benim bir tane bacım var. o da kapalı. yani 'başörtülü bacım' dediğim zaman benim ağzıma yakışır. ama ben bunu siyaset için kullanmam, oy için kullanmam, rant için kullanmam, size de kullandırmayacağız."
keskin nisanci
cumhuriyet halk partisi'nin 24 haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan isim.

ben bir chp seçmeni değilim ama sanki parti içinde aday olabileceklerden en iyilerinden biri muharrem ince'ydi. ilk turda seçilme şansı yok ama her parti ilk turda kendi adayına oy verecek zaten. önemli olan ilk turda kazanan belli olmazsa ikinci turda hangi adayın etrafında birleşileceği. bu isim muharrem ince olur mu bekleyip göreceğiz.
mislilac
Türk halkının sevdiği gibi meydanlarda ateşli konuşmalar yapabilecek chp'nin cumhurbaşkanı adayı. Yolu açık olsun. İkinci turda meral akşener de olsa kendisi de olsa birbirlerine destek vermeliler. Kişisel hırslar bir kenara bırakılıp ülke çıkarlarını gözetmeliler.
avni
cumhuriyet halk partisinin 24 haziran 2018 seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı. kanımca başta kendini sosyal demokrat olarak görenler olmak üzere geniş kesimlerden oy alabilecek niteliklere sahip. olası ikinci turda halen iktidarda bulunanları en çok zorlayacaklardan biriydi. tüm vatandaşlara ve memlekete hayırlı olsun. polemiklere girmez iktidarın özellikle iktisadi, uluslararası ilişkiler, toplumsal konulardaki yanlışlarını ve bunlara ilişkin çözüm önerilerini yeterince anlatabilirse başabaş bir rakip olabilir. uluslararası düzeyde de güven verir. zira halihazırdaki iktidar uluslararası ilişkilerdeki ve ekonomi yönetimindeki başarısızlığı sebebiyle uluslararası platformda güvenini tamamen yitirmiş durumda. iktidarın bugünkü dünyanın küresel bir köy olduğunu göz ardı etmesinin bedeli çok ağır oluyor.
sipraleks
güzel ve özlenen adamdır. ancak şu var ki mesela liyakat diyor, hırsızlık yaptırmayacağım herkes hak ettiği yere gelecek diyor. abi bu sistem ülkenin %80'ine uymuyor, eğer bir yere gelmek istiyorsan yandaş ol çalışmadan yüksel. sistem az yorucu ve akıl istemeyen bir şey. dese ki bana oy veren ve fotoğrafla belgeleyen herkese 2000 lira vereceğim veya işe sokacağım %70 oy alır.
siz hepiniz ben tek
Başlık böyle parsellenir diyor başkada bir şey demiyorum.
Biliyordum ben bu adamın ilerde büyük adam olacağını. :)
(bkz:24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi chp adayı)
Evet "Muharrem ince gel bakalım buraya" diye ilan edilen chp'nin cumhurbaşkanı adayı.


Açıkçası şaşırdım. kılıçdaroğlu'nun gel bakalım buraya demesine değil, muharrem ince'nin chp'nin cumhurbaşkanı adayı olmasına. Burnuma kötü kokular geliyor. Kılıçdaroğlu muharrem'den kurtulmaya mı çalışıyor?
bunu şeçime kısa bir süre kala göreceğiz.
Kendime şu soruları soruyorum?
Farz edelim ki muharrem ince başkan oldu, Kılıçdaroğlu muharrem ince'yi bu durumda yönetebileceğini düşünmüyordur her halde.
Başkanlık sistemini kaldırıp eski sistemi getireceğiz diyen kılıçdaroğlu'nu dinleyecek mi muharrem?
Yada fetö'cüleri dışarı mı çıkaracak? Hiç sanmıyorum.
Chp içinde yuvalanan ve kemal'i genel başkan yapanlar manyak değil herhalde.
Bir plan var beyler çok pis bir plan. Hazır olun.
Birilerinin ayağı kayacak. Ya kemal, ya muharrem.
" Muharrem gel bakalım buraya" öylesine söylenmiş bir söz mü? Bence değil. Meali şöyle.
Gel bakalım muharrem, biz senin abin sayılırız. sana adaylığı bahşettik ama bize yanlış yaparsan seni küçük düşürürüz demek mi acaba?
sos
şimdiden hakkında 5-10 tane yenilir yutulur cinsten olmayan iddia atılmıştır.

ya arkadaş madem bu adam böyle biriydi neden bu iddialar tam da aday olduktan sonra atıldı? bu soruya eminim "şu anki adaylığı çok ciddi bir adaylık önceden önemsiz biriydi o nedenle bu iddiaları şimdi ortaya attık" cevabını verecekler.

iyi de atılan iddialar çok ciddi iddialar. yani şöyle ki bu adamın bırak c.b olmasını, bırak adaylığını koymasını, bugüne kadar milletvekili olarak bile bulunmasının ülkeye zararı olduğu iddialar.

yani senin zamanında bu iddiaları dile getirip "ya bu adamın milletvekili bile olmaması lazım bakın bu böyle böyle biri" demen lazımdı.

yani oyunu kuralına göre oynamak, ilkeli olmak meziyet bu ülkede.
bir istanbul trajedisi
her ne kadar CHP ve zihniyetinden zerre kadar hoşlanmasam da bu adamın Kılıçdaroğlu'ndan daha samimi ve güçlü bir aday olduğunu düşünüyorum. adamın en azından rengi, fikri belli. yalnız şöyle bir durum var meral Akşener ile ittifak kurtulamadığı için bu adam Erdoğan karşısında resmen yem edildi. Kılıçdaroğlu'nun başarı elde edemeyeceği zaten ortadaydı, 'bari ondan olmayalım zapt edemediğimiz Muharrem İnce'yi bu şekilde egale edelim' fikrini oluştu bende. bakalım bekleyip göreceğiz.
avni
cumhuriyet halk partisi örgütüyle yakın ilişkilerimden dolayı çok iyi biliyorum ki öncelikle örgütün genel temayülü dikkate alınarak cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmiştir. gerek örgütte yapılan nabız yoklamalarında en çok oyu alması gerekse değişik şirketlerde yapılan anketlerde diğer partilerin seçmenlerinden en çok tercih edilen kişi olması cumhuriyet halk partisi parti meclisince dikkate alınmış olması cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmesinin esas sebebidir. ola ki cumhurbaşkanı seçilemezse başta istanbul büyükşehir belediyesi başkanlığı olmak üzere pek çok şekilde cumhuriyet halk partisi içinde siyasete devam etme şansı vardır. bu bağlamda özellikle adalet ve kalkınma partililer tarafından cumhuriyet halk partisi başkanı kemal kılıçdaroğlu tarafından harcandı şeklinde lanse edilmesi oldukça komiktir.
ilgili ilgisiz tüm kamuoyuna duyrulur.
(bkz:130 vekille trt'ye geliyorum)
icgqhs
Cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklanırken dinledim.
Herkes gibi önce, kemal kılıçdaroğlu'nun "gel bakalım buraya" demesi dikkatimi çekti.
Bunu es geçtim, parti içi samimiyet vs. Diyerekten. Fakat çok başka bir şey var.
"eğer recep tayyip erdoğan meydanlarda bana iftira atarsa, beni karalarsa, ağız dalaşına girerse bilsin ki, daniskasını yaparım, daniskasını"
Yani bu metinden çıkardığım bir farkınızın olmadığı, iftira, karalama, vs. Vs. Yapabiliyorsun rahatça.
Benim bu konuşmadan sonra fikirlerim hayli değişti.
Ben şunu isterdim, recep tayyip erdoğan, meydanlardan bana hakaret, iftira, karalama vs yaparsa eğer hiç umrumda olmayacak, ben yapacaklarımı, değiştireceklerimi, daha iyi bir türkiye için ne yapabilirim, insanların hafızalarından kavgayı, nefreti, şiddeti ve benzeri kötü unsurları silerek, her bireyin karşısındakine saygı duymasını, onu anlamasını, dinlemesini ve düzeltmesini aşılayacağım.
Zira sizin kavgalarınız insanlara yansıyor, sokakta insanlar karşısındakine bir çırpıda "vatan haini" diyebiliyor ve bu durum sizin yüzünüzden.
Sizler insanlara örnek olmalısınız, talip olduğunuz yer bunu gerektiriyor.
Kim daha iyi iftira atıyor ya da karalama yapıyor diye bakıp size oy vermeyeceğiz.
Kim bir adım ileriye götürüyor diye bakacağız.
Üstelik öğretmen kökenlisiniz, bu konuşmayı ve yaklaşımı asla yakıştıramadım.
Bu süreç boyunca, sizlerin kavgalarını değil, icraatlarınızı duymak isteriz.
Kim olursa olsun Karşınızdaki size iftira atıyorsa bırakın atsın. Sizi tanıyan tanır, tanımayan kişi eğer hakkınızda hiçbir şey bilmeden inanıyorsa bu iftiraya bırakın varsın o da inansın ve sizi hiç tanımadan kaybetsin.

Ben açık ve aleni bir şekilde belirtmekte sakınca duymuyorum ve şunu söylemek istiyorum.
Mevcut siyasi partilerden ve onların liderlerinden hiçbiri beni temsil edemez, tam oyumu alamaz. Şahsi fikrim Bu siyasetçilerin ve bu siyasi tavırı tamamının değişmesi gerekiyor aksi halde oy yok.
Bu düzen ya değişecek ya değişecek.
Kötünün iyisi diye kimseye oy vermeye mecbur hissetmiyorum.

sipraleks
bu kadar başarılı, esprili ve kültürlü birini aday olarak gösteren chp deniz baykal'ı da aday gösterdi.4 sülale chp'li biri olarak gönül rahatlığıyla oyum ince'ye ama mv seçimlerinde maalesef oy yok.
keskin nisanci
önce "adam kazandı" dedi sonra da "seçim sonuçlarını kabul ediyorum" dedi.

yalova'daki belediye seçimlerinde ortalığı ayağa kaldıran cumhurbaşkanlığı seçiminde meydanlarda milleti ayaklandıran kişi gitti, birçok şaibe karışmış bir seçimin sonucunu kuzu kuzu kabullenen biri geldi. elbette ki yenilgiyi olgunlukla karşılamak bir erdemdir ama bizim tanıdığımız muharrem ince bu değildi. geceden beri ortalarda birçok komplo teorisi dönüyor, ne olup bittiğini anlamadık. tek gördüğümüz chp'nin oyunu arttırdım diyerek yalandan bir seçim sonucu değerlendirmesi yapan bir aday.
sith
Cumhuriyet halk partisi içerisinden 24 haziran 2018 seçimlerinde aday olarak çıkan, aldığı oy itibariyle başarılı olup olmadığı tartışılan deneyimli siyasetçi.
dante
Kılıçdaroğlu'nun "koltuk sevdası" dediği sözleriyle yüzyüze gelip koltuğu bırakması gereken kişi.

Öte bir yandan sonuçları kabul ediyorum kısmına hâlâ inanmakta zorlanıyorum. Seçimden önceki haliyle şimdiki arasında dağlar kadar fark var.

Sen Muharrem ince'sin kendine gel.
turuncu gemi
bu saaten sonra ancak nagehan alçı'yı bozar. küf ve sahte kabadayıdan öte bir şey değildir. gazla çalışır. halka tahhütlerinde, halka zerre itimatı yoktur.
bugün yandaş medyada parlatılması yarın öbür gün chp liderliğinde kirli bir yarışa yeniden sokulacağı hususunda burnuma kötü kokular getirmektedir.
turuncu gemi
geçenlerde gencecik bir işçi arkadaşımın bana övdüğü kişidir. ona dedim ki ''olum iyi de adam seçim öncesi bir oy bile namusumdur dedi, seçim gecesi ortadan kayboldu. sonra da kendisini merak eden onca seçmenini şizofrenlikle suçladı. bu herifin ipiyle kuyuya mı inilir?''

genç arkadaşım dedi ki ''abi adamın çoluğunu çocuğunu, karısını esir almışlar. ne yapabilirdi ki?''

gel de işte bir de rte'ye oy veren vatandaşlara kız bu cevaptan sonra. bu ince denen sahte kabadayı'nın ne kadar yozlaşmış bir insan olduğunu ne zaman yazsam bir sürü eksileniyorum. işte ip, işte muharrem, işte kuyu. siz eğiltılmazsınız. ne halt ederseniz edin.