mutlu bir hayatın formülü

mars yolcusu
Mutlu bir hayatın formülü yoktur.
Daha doğrusu Mutlu bir hayat yoktur.
Kısa anlardan ibaret olan mutluluk-mutlu olma durumu, uzun vadede insana kâr sağlamaz.

Mutlu bir hayatı değil huzura yakınlaşmış bir hayatı kucaklamak, bazı anlarında mutluluğu yaşamak mantıklı olandır.

Bence.
hubel
az beklentiye sahip olmak, fazla duygusal olmamak ve biraz da şanslı olmak.

beklentiye sahip olmayınca ya da duygusal değil de rasyonel davranışlar sergileyince mutlu olacağınızın garantisi yok sonuçta. başınıza türlü işler,kazalar gelebilir ve sizi mutsuz edebilir. bu yüzden şans faktörü de önemli.

azrailin regl donemi
sevmek ve sevilmektir. sonucu ne olursa olsun bundan pişman olmamaktır. insanları sevmek ama ıssızlığa düştüğünde de yalnızlıktan zevk alabilmektir. duygusal olmak; önemseyebilmek, empati yapabilmek, ilgi göstermek ve görmektir. bunların haricinde hayallerine ulaşamasan bile umut etmek ve hedeflerin için sonu olmasa da çabalamaktır. prensip sahibi, soğukkanlı ve mantıklı kararlar verebilmektir. zaman yönetimi ve buna paralel olan para yönetimine hakim olmaktır. hayatta hiç bir şekilde kaybedecek hiç bir şeyinin olmadığının farkına varıp hayatı kendi kontrolünde yaşamaktır.

hülasa dostum hayatı dolu dolu yaşamaktır mutluluğun formülü.


böylesine birbiriyle çelişkili ama her bir maddenin arasındaki o ince çizgiyi koruyabilen bir kafa yapısına ulaşmanın yaşı da 30dan aşağı değildir. yani siz hayatı yaşayın.. kendinizin farkında olarak ve içinizdeki çocuğu koruyarak. bu gelecek.