mutlu uyanmak

monster degree
Güne, uyanışlara lanet etmeden başlamaktır.

Gece mutlu uyumuşsunuzdur, uyanmak için sabırsızlıkla beklediğiniz bir sebebiniz vardır, âşıksınızdır, uykunuzu süper almışsınızdır, hiçbir şey yoksa bile cuma falandır.

Tabii yalnızca karnımızı doyurabilecek kadar paramız olsun diye sabahın köründen sonu belirsiz saatlere kadar eşek gibi çalışıyor olduğumuz gerçeği bizi bundan alıkoymaya devam edecek bu gidişle.

Sosyal mesajımı da verdim gidiyorum ben. Fıtıfıtı.
indolentexistence
ben mutlu uyanmaktan değil iyi uyanmaktan yanayım.
Spinoza'nın altını çizdiği gibi “olumsuz tarafından kemirilen bir dünyada, insanın öldürücü iştahını, iyilik ve kötülüğün, adalet ve adaletsizliğin kurallarını” sorgulayan, “olumsuz bütün hortlakları” ifşa etmekten, hayata ve hayatın gücüne inanmaktan vazgeçmeyenler olarak iyi uyananlar olmaya devam edeceğiz.
ontolojik sancilarimin merhemi
Az sonra geleceğe kalkan bir tiren varmış da ben kaçırmışım gibi hissederek uyanıyorum. Bilinç, atom-altı beyaz ışık düzeyine kadar inmiş, yitik ütopya için yas tutmakla birlikte durumu kabullenmiş hüzünlü bir uçuş hâlinde. Mutluluk da kuşların stratosferik dinginliğinde karışıp büzülerek, yalıtık, çorak ve ağıtlı atmosferinde yitip gitmiş.