mutsuzluğa da var mısın

bonnie
gayret ettin çabaladın da hala olmuyor olmuyorsa elbette varım denebilecek sorudur.

elbette her şey zıttıyla vardır ama hep mutsuzluk hep mutsuzluk da gerçekten çekilmiyor.
azrailin regl donemi
sevdiğin kişi ile mutlu olmak dışında diğer olumsuzluklara rağmen var mısın' demektir aslında. fakat bir çok kadın buna razı gelmeyebiliyor. haklılar aslında demek isterdim ama değiller.
number eleven
bukowski "hayata mutlu olmak için gelmediğini kabul ettiğinde mutlu olmaya başlıyorsun" demiş. mutluluk, bir hedef değil, bir süreçtir, bir andır. öyle kovalayarak, hedefleyerek ulaşılabilecek bir şey değildir. dolayısıyla benim için anlamsız bir sorudur.
avni
mutlulukla ilgili anlamsız bulduğum pek çok sorudan biri. belli ki bu soruyu soran şairin amacı bambaşka. kanımca çoğu insana göre soru asıl amacından farklı olarak algılanıyor.
hasılı mutluluğu amaç edinenlere göre yanıtı da malum.
mutluluğu süreç olarak görenler için ise mutluluğu katmerlendiren şiir dizesi.

(bkz:mutsuz)
aragorn
Sürekli mutluluk istemek hayattaki en büyük yanilgimiz oysaki mutsuzluk da hayati anlamlandirmada mutlululla eşit öneme sahip bir durum.
kozmos
“Mutluluk varmıydı ki de, mutsuzluğa da varım diyeyim?” Diye cevap verilebilecek soru.

“Mutlu oldum diyorsun ya, aslında razı oldun.”
feminen
eskiden anlık mutlulukların varlığına inanırdım, artık mutluluk/mutsuzluk gibi ögelerin tamamen bir illüzyon olduğunu düşünüyorum! haliyle, mutlu/mutsuz olmamalıyız; çünkü çoğumuz illüzyonist değiliz ne yazık ki! hayattan zevk aldığın kadar iyi hissederdin; hepsi bu!

mutluluğa/mutsuzluğa var mısın, yalnızca bir kafa karıştırıcı!