müziğin sesini kısın

miyesmikcih
"böyle buyurmuş Fazıl say" diye saydırmak vardı ama maalesef bu durumda Fazıl say'dan yana tavır koyuyorum.
izzet çapa Fazıl say'ı "müziğin sesini kısın" dediği için eleştiriyor ilkel müzik yapan sabıkalı sosyete yerlerinin organizatörü. "tek yol devrim" söylemine karşı olduğunu belirttikten sonra devrimin müziği kısmakla değil daha güçlü sesini açmakla olacağını belirtiyor izzet çapa.
hassiktir oradan!
serdar ortaç, İbrahim tatlıses, ebru gündeş, hande yener, Demet Akalın'ın çirkin seslerinden böğürtler dinlemek, hatta dinlememek mi devrimin müziği.
belli bir grubun, zontanın ege sahillerinde köpük banyosuyla böğürmelerini dinlemek mi devrim müziği. bakın burjuvanın demedim. Ben burjuvanın kendine has kültürü olduğuna adı geçen kişileri asla dinlemeye eşine inananlardanım. Asla bu ilkeleri dinlemezler. işçi sınıfı ve işsizler zaten böyle yerlere gidemezler,dolayısıyla dinleyemezler. İzzet çapa'nın halkı, havadan para kazanan, hükumetlerden ihale kovalayan zontalardır.
sahillerde bangır bangır metalik sesler olmaz hoparlölerle dışarı verilip bangır Bangır ağırtılmaz. Sen zaten bu işten para kazanıyorsun avamın bedava dinlemesine zaten tabiatın gereği izin vermezsin.
sen bu çirkin müzik dediğin setleri satarak para kazanıyorsun.
bak sana kıssadan bir hisse.
12 Eylül sonrası ilk yerel seçimlerde sosyal demokrat halkçı partiden belediye başkanı seçilen ve er kenan Evren'in Armutlu'daki ruhsatsız yapmaya çalıştığı evini sürekli yıkarak ve mühüleyerek doğru çalışmakla ünlü muharrem elgin vardı. sahildeki müzikli yerlerde mekanik müziklere yasak koymuştu ve sürekli kendi gezip denetliyordu.
canlı müzik yapabildin kadar yap. hatta biz Marmaris'e işletmesi olan bursalı akadaşlara da dokunmuştu. ama adam doğru iş yapıyordu.
tatil için eğlenmeye geldikleri kadar dinlenmeye koca bir yılın yorgunluğunu atmaya gelenler de var.
emin olun izzet çapa gibi kişilerin mekanlarına alınteri düşmez. kökü gayrimeşrudur. Bu benim görüşümdür.
Fazıl Say'a gelince, kaçak saraya mayna eteğinden bu yana insanların gözünde değer yitirdi. müzik olarak değil, zatı muhteremleri olarak. saraya ve muhafazakar kesime şirinlik yapmış da olabilir.
Fazıl bey, sarayın piyanisti de var öyle ilahi bestekarları da. benden söylemesi. daha fazla büyümez muhaliflerin indinde küçülürsünüz.
bu başlıktaki tüm entryleri gör