nsdap

olacak o kadar
Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin alt kuruluşu.

siyasi olarak temelinde üç hayati sözcükte barındırır;
milliyetçilik-sosyalizm-anayurt.
esasında tüm liderlerin daha doğrusu ulusların can attığı bir modeldir. evet, hitler bu konuda başlığı doğru koymuştur ancak şiiri yanlış yazmış ve yorumlamıştır. goebbels şu an yaşasaydı burada milliyetçilik konusunu ırka değil, anti-emperyal kuvvetlerle mücadeleye yorardı ki, sanırım aklı başında hiçbir birey bunu red eylemez. sosyalizm konusu ise burdaa tamamen insan odaklı olduğu an işe yarayıp köylünün, işçinin belli bir kota üzerinde kısıtlanması değil, tam aksine daim olarak üretmesi ve buna teşvik edilmesi üzerinedir.
bu ideolojide ki temel düşünce, diğer medeni ülkelerle uğraşmak yerine onları nasıl geçebiliriz gayesidir. hitlerin yaptığı en büyük hata bir noktadan sonra bunu kan yoluyla çözebileceği idi ancak hata yaptı ve bedelini ödedi. halbuki, toprak reformunu yapıp ağır sanayi hamlesini yaptıktan sonra nefes alıp bekleseydi durum çok daha başka olabilirdi.
ideolojilerin ideoloğu, anti-emperyal ve işçi-köylü kesiminin refahından gelir.
ve bu yüzdendir ki, şark medeniyetleri hep birkaç adım geriden geliyor. Ürettiği kadar değil, tükettiği kadar varolacağına inanıyor ve bu yöntemle idare ediliyor.