öfke

jimmy
büyük bir yük olmaktan öteye gidemeyecek duygu, his.

Erdemli bir insanda bulunmadığı, asla bulunmayacağı ifade edilen yegane his.
alanguva
Yaşayabilecek olup yaşayamadığım ne varsa hissettiğim sikimsonik duygu. Son günlerde nedense daha da hakim. Elden gidenlere öfke daha da artıyor galiba.

Ya ben ne anlatıyorum?
ihtiras limani
iş hayatında gösterilen öfkeye, daha doğrusu hırsın öfke olarak sivrildiği tepkilere batı kültürünün ve doğu kültürünün farklı anlamlar verdiği gözlenmiş. batı toplumlarında, özellikle de amerikan toplumunda bunun çalışana artı puan kazandırdığı, doğu toplumlarında ise negatif karşılandığı ve çalışanın puanını düşürdüğü gözlenmiş. kaynağı şu an hatırlamadığım bir araştırma idi, bulursam eklerim.
number eleven
Saldırganlığa dönmediği müddetçe yaşanması gereken duygudur. Adı üzerinde, duygu. Yani insan olarak bizim bir parçamız ve her duygu gibi yaşanması gayet doğal. Ama önemli olan, saldırganlığa dönmemesi.
pestenkerani
Hiddet, kızgınlık, taassup, asabiyet vs.
Nöbeti vardır. Bu nöbete icabet edildiği takdirde, 3. Sayfa haberi olmak olasılıklar dahilindedir. Bununla ilgili bilgeler, ruh bozukluğundan dolayı olduğunu söylerken, dervişler ise ayakta iseniz oturmayı, oturuyorsanız ayağa kalkmayı öğütler. Ülkemizde, adana vilayeti başta olmak üzere, samsun, Diyarbakır, mersin ve elbette İstanbul illerinde nöbetine icabet eden insanların olduğu, bu bilginin de 3. Sayfadan edinildiğine dikkat çekerim. Yani, ben, söylenenlerin yalancısıyım.
monster degree
Göbek adım.

Ergenler gibi öfkemle övünüyor falan değilim. Zamanında kurtulmak için çok çabaladım. Hem de çok! Baktım ki olmuyor, ben de öfkeyi de tıpkı neşe, üzüntü gibi insani bir duygu olarak kabullenip çabalamayı bıraktım. İnsanlar öfkeme maruz kalmamak için çabalasınlar bu saatten sonra, bana ne?
pestenkerani
Nöbeti olan demli his.
Nöbetine icabet edenlerin vay hâline.
Öfkesinin kurbanı olanların vay hâline.
Tanrı'nın gazabına uğrayanların vay hâline.
Göklerin kralını kızdıranların vay hâline.

Yeni ahit babları gibi oldu ama olsun. Üçüncü sayfa haberinin içinde yer almaktan, halim selim huya sığının. Maazallah, et, kemik ve kan.
zeitgeist
bir zamanlar fazlasıyla hissettiğim fakat zamanla törpüleyerek minimal düzeye indirdiğim duygu çeşidi. zamanla görmezden gelebilme yetiniz yükseliyor, tabi bir de önem sıralamanız fazlasıyla etkili oluyor bu duyguyu yönlendirmede. gerçek manada önem arz eden durumlar karşısında mı yoksa alelade herhangi bir anda mı öfkelendiğinizi mutlaka analiz edin, eğer olur olmadık alelade durumlar karşısında oluyorsa gerçek anlamda bir sıkıntı mevcuttur ve bunu çözme yoluna gidin. öfke güzel bir duygu değil, elinizden geldiğince yok etme yoluna giderseniz kaliteli bir hayat standardını yakalayabiliyorsunuz.
ontolojik sancilarimin merhemi
"taşta saklandım ben yıllarca taşta
bu yüzden anlamıyorsun öfkem nasıl sert
nasıl taze, nasıl bozulmadı taşıdığım ...
ağır bir taşla yaşadım nasıl,
beni esirgeyen taştı da öyle söküldü sabrım
nasıl benzedim taşa, ya da taş bana nasıl
bilemezsin!.."
uulgoc
En buyuk zarari sahibine veren duygu. insana pisman olacagi geri donulemeyek seyler yaptiran duygu.Kontrol edilmesi gereken duygu.

Keskin sirke kupune zarar.
En buyuk pehlivan ofkesini yenebilendir.
peho
karşıdaki insana laf anlatamama durumunda beyne pompalıyla vurulmuş hissiyatı veren duygu.

ayrıca aynı pompalıyla karşıdakini vurma hissiyatı da veren duygu.
number eleven
her duygu gibi gayet insani olan bir duygudur. dolayısıyla öfke hissetmek gayet doğaldır. mesele ise onu nasıl yansıttığımızdır. öfkelenmek evet doğal ve insani buraya dek sorun yok. ama saldırganlığa dönüştüğünde ise, bu elbette insanlık dışıdır.