oğlum adam olacak

turuncu gemi
90'ların ortasında da beğeniyle izlediğim bir umur bugay dizisidir. henüz 13-14 yaşımda bir şeydim o zamanlar. o zamanlar 20'li yaşlarının ortasında olan ülkücü abim şöyle nasihat ederdi bana ''izleme lan bunları, komünist bunlar. wallaa sen de komünist olursun.''
o zamanlar ben de abimin bir yavru kurdu olsam da bu nasihat üzerine daha bir heyecanla izlemeye koyulmuştum diziyi. beni o dizi komünist yapmadı fakat olacağım varmış. o gün bugün benden daha genç olan bir insan işid belgeseli bile izlese, izleme lan bunu sen de cihatçı terorist olursun diye bir diktede bulunmam. naçizane sizin de gençlerimize bu tür abartılı tepkiler vermemenizi rica ederim.

şayet iyi bir eğitim sistemimiz olsaydı yakın tarihi öğretme adına bu dizi mutlaka lise müfradatında olurdu. senaryosundan, figürasyonuna kadar ustalık akan kaliteli bir yapımdır. youtubede çekilmiş 10 bölümü de mevcuttur. bir kere daldıktan sonra 2 günde bitireceğinizden eminim. bittiği zaman sanata doymuş olacaksınız. ve yakın demokrasi tarihimizden çok şey öğreneceksiniz.