ölüme yakın deneyimler

belgarion
hiç bir deneyim ölüme yakın olamaz.

ölüm öyle bir deneyimdir ki içerisinde çok fazla acı barındırır.

düşünelim.

öleceksin. sevdiklerini göremeyeceksin. sevdiklerin seni göremiyecek. sensiz yaşamaya çalışacaklar. eksiliğini belki de dolduramayacaklar. belki babasın senden sonra aç kalacaklar. belki borç batağına düşecekler. acı çekecekler. birbirlerine düşecekler. annesin belki ve çocuğun zihinsel özürlü. öldüğünde nasıl bir hayatı olacak kim bakacak. kim taşıyabilecek bu yükü.

ölüme en yakın deneyim ölüm korkusu olabilir belki..ki bu korkunun içindeki diğer korkular büyüttükçe büyütür bu korkuyu.

ölüm konuşunca herkes susar..
aragorn
2012 nin yaziydi. manavgatta köprünün az berisinde kaymakamlik binasının önünde araba çarptı.

Kaputun üstü rahat ama fren atip da araba sen yere düşünce yere o canini yakiyor biraz. Karşıdan gelen arabanın altinda kalmadim sans eseri.

İyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum bazen... Akilma geliyor kac defa rüyalarımda öldüm bilmiyorum...

En yakin deneyimim buydu.


Bir de yine universiteye başlayacağım yaz 2008 yazi insaatta çalışıyorum tam insaattan ciktim önüme 20 20 kare bir mermer düştü. Yukarida kule vincle mermer indiriyorlarmis.

Bu da deneyim sanirim ama tabi ne oldugunu anlamayinca pek ilki kadar etkili bir his uyandırmiyor.

sos
denizde boğulayazmak. müthiş bir deneyim. nefesinizi artık tutamamaya başladıktan sonra mecburen tutmaya devam etme süreci başlıyor akciğerler pes ediyor bir müddet sonra ve denizin o acı suyu bir anda ağzınıza doluyor ve akciğerlerinize doğru ilerliyor. tüm bu esnadaki yaşadığınız panik ve çaresizlik paha biçilemez. (sonrasını hatırlamıyorum)

yer: alanya
olay yeri: damlataş

edit: artık yüzme biliyorum.
singur
Hiç şüphesiz ki ölümcül kaza bunlardan biridir. Her şey 10 saniyede olur biter. Bu 10 saniyede ordan oraya savrulurken darbe almadığınız yer kalmaz şuur kapanır, en sevdiğiniz insanların birkaç kare görüntüsü eşliğinde ölümü kabul eder halde beklersin.
bir istanbul trajedisi
ayva yemek de bu deneyimlerden biridir. ben mi yemeyi beceremiyorum yoksa minnoş bünyem ayva yemek için çok mu hassas bilemiyorum. bir kaç kere yuttuktan sonra öyle zorlandım ki 'sanırım mideme inmeyecek ve ben öleceğim' diye düşündüm. hatta bir keresinde 5 dakika kadar sürdü bu durum. artık korka korka yaklaşıyorum ayvaya valla.