ötanazi

zengin sozlugun fakir yazari
bilimsel ve kontrollü intihar.

intihar etmek serbest olsa da ötenazi 5-6 ülke hariç bütün ülkelerde yasaktır. hadi bizim gibi 3.sınıf ülkeler neyse de aklı başında ülkeler bu saçma kararı nasıl almış, nasıl uyguluyor anlamak mümkün değil. kişi yaşarken yaptığı bütün saçma sapan hareketler, toplumsal değerleri yerle bir eden davranışlar kendi tercihi kılıfına uydurularak meşrulaştırılır ama ötenazi isteme hakkı yok. keşke şu hollywood'un needless ünlülerinden birisi istese de meşrulaşsa artık ötenazi. insan istediği zaman istediği yerde ölme hakkına sahip olmalıdır.

espwa
Hekim destekli intihar.
Ötanazi ülkemizde yasal değildir ve uygulayan hekim kasten adam öldürme hükümlerine göre yargılanır. İslam dinine göre ise kişının yetkili kimselere bu yönde talimat vermesi bir çeşit intihardır ve islamda yeri yoktur.
Çin,Kanada ve Amerikanın bazı eyaletlerinde ötanazi yasal hak olarak tanınmaktadır.
azrailin regl donemi
acı çeken, her yeni güne yaşayarak uyandıkları için acıları katlanan insanlara verilmesi gerek ölüm hakkıdır.
bu insanlar katlanamayacak şekilde yalnız olabilirler veya akıllarını tahrip edecek olan yaşlılık dolayısıyla bunamaya başlıyor olabilirler ve iyileşme olasılığı görünmüyor olabilir. her sabah uyandıklarında, uykularında ölmedikleri için hayal kırıklığına uğruyor olabilirler. bu tür vakalarda yaşamaya değmeyecek bir hayatı sürdürmektense, ölmek daha iyi olabilir.