patlıcan pahalıysa yazın yeriz

turuncu gemi
sayın bahçeli mesele bu kadar basit değil sen hala anlamadın mı? son 17 yılda ekecek biçecek vatan toprağı bırakmadınız. her yere şekilsiz, biçimsiz birbiriyle aynı binalar diktiniz. bütün istihdam olayını tek bir sepette topladınız. biz 10 yıldır, ekolojik denge ölüyor, yakında piyasa bu maliyet esasına değil, tutturanın tutturduğuna tutturduğu zamanda ekonomisine yaslanan inşaata doyacak o zaman ne bok yiyeceğiz? diye sorduğumuzda bizi akılsız avanaklar olmakla suçladınız.
kendi nüfusumuzun artış hızı bir yana, sanki neredeyse bir gecede biten 4 milyon suriyeli kardeşimiz eklendi bu nufusa. maşallah allah yarattı demeden de çoğalıyorlar. bu çoğalmaya patlıcan biber dayanır mı?

bunların cevabını ver bahçeli. bir cevap yok mu? özür dilerim ama sizin adınıza ben utanacak değilim. biliyor musunuz ki, patlıcan olmayınca bir süre sonra bebelere içirilecek sütte olmaz. toprak kalmadı kalmıyor zira. toprak olmayınca canlılık biter. canımızın içinde gün kalmadı bahçeli, bırak şimdi sen patlıcanı yazı, kışı. varsa bunlara bir cevabın ver. kusura bakma, cevabın yoksa ben senin adına utanacak değilim.
bu başlıktaki tüm entryleri gör