pringles

mia
uzun silindirik ambalajda nişasta bazlı atıştırmalığın markası. logosunda italyan olduğunu düşündüğüm bir bay efendi var. ayrıca ukde notunda yazarın belirttiği gibi zengin işidir, lakin bu tanım türkiye cumhuriyeti sınırları dışında geçerli değildir.
ukdeci: poor
antisilence
fakir bir gazete bayisinin oğlu olarak ilk kez star gazetesinin promosyonu olarak tanıdım kendisini. bugün günde on pringles parası kazanan bir fakirim, fakirlik aynı fakirlik ama pringles aynı pringles değil sanki.
monster degree
Algı operasyonunun tuzlanarak dilimlenmiş, silindirik bir kutuya muntazaman yerleştirilmiş halidir.

Pringles asla ve asla türünün en pahalı cipsi olmamıştır. Şöyle ki; bir kutu pringles'ta, toplam dört pakete yakın normal ambalajlı cipsin içindeki cips miktarı kadar cips vardır. Fiyatı da dört paket cips kadardır zaten. Paket cipslerin 3'te 2'sinin hava olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Yani bir kutu pringles satın almakla dört paket diğer cipslerden satın almanın hiçbir farkı yoktur. Hatta ve hatta pringles'ın hava alıp bayatlamasını engelleyen kapaklı ambalajı, bir kutu cipsi dört seferde yemenize de olanak sağlayabilir. Diğer cipslerden bana göre en büyük artısı ise sert kutusu sayesinde ezilip parçalanmaması, içindeki tüm cipslerin bütün halinde kalmasıdır.

Gelmeyin bu oyunlara gençler. Pringles diğer tüm cipsleri her şekilde gömer!
arthas
Biz lise çağlarındayken maematikten iyi not alan ve zengin arkadaşlarımızın akşam tv karşısında tükettiği cips markası bu elemanlar ayrıca casio g-shock saatte kullanırlar
parody
gerek ambalaj dizaynında özgünlüğünü ortaya koyan gerekse tazelikten ödün vermeyen silindir kutusuyla, harikalar yaratan; cipslerin atası, ulusudur.

nedense logosunda yer alan bıyıklı amca bana hep meksikalıları çağrıştırmıştır.

çocukken tanıştım kendisiyle ve yıllarca aramızda müthiş bir bağ oluştu hâlâ da devam ediyor. kıyas yapmaya kalkacağım öteki cipsler ile fakat pringles kutusundaki ulu meksikalı amca gönül koyar diye tedirginim, saygılar...