profil fotoğrafı

davy jones
Enlemesine olan fotoğrafların tam anlamıyla yüklenmediği hede. Mesela yüzünüzün fotoğrafını attınız diyelim. Fotoğraf enlemesine görünüyor ve sanki olduğunuzdan daha şişmanmışsınız gibi görünüyorsunuz. Bunun çözümü, fotoğrafı kare ebatlarında kırpmaktır. Fotoğrafınız kare olursa tam oturuyor.

Bu da bir ipucu olsun sizlere swh
mechul amca
bütün sosyal ağlarda, forumlarda, whatsapp'ta vb. olduğu gibi, sözlüğümüzde de olan hede.
ve bütün sosyal ağlarda olduğu gibi kare şekilde profil fotoğrafı eklemek gerekli. Sosyal ağlarda büyük fotoğraf eklerken kırpma isteniyor ama sözlükte böyle bi şey olmadığı için tam kare olmayan bi fotoğraf eklerseniz, fotoğraf otomatik olarak kare şekline gelir bu esnada fotoğraf uzar veya genişler.

Fotoğrafı tam kare şekline getirmek için "no crop" ismiyle paylaşılan uygulamaları tavsiye ederim.
pasaj
efendim gün geçmiyor ki sözlükte bir yenilik hasıl olmasın. yakında yönetimin belediye gibi "yönetim çalışıyor, çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." levhası koyarak çalışmasından endişe duymuyor değilim. gayet güzel, sözlüğe yaraşır bir profil fotoğrafı olmuş zannımca.
kozmos
whatsapp, twitter, facebook, instagram, sözlük, mözlük, gözlük gibi yerlere konur.

sebebi elbette vitrin. bir whatsapp profiline sıçarken surat halini veya uyandıktan sonraki halini koyan görmedim. niye?

orası vitrin. yani?
vitrine en güzel, en çekici en “albenisi” olan şeyler, fotoğraflar konur. niye?

üreme içgüdüsüne bağlı olarak ortaya çıkan beğenilme isteği. profil fotoğrafı ve akla gelmeyen her şey de buna hizmet eder.

(bkz:tespit yaptım yer misin)
ulduz
Sözlük için yapılan el emeği göz nuru şeydir.
Nicke özel, biricik yazarlarımıza yapabilirim. Yalnız burada nicki uzun bir oğlan çocuğu var o istemesin. Onu sevmedim.
bouii
Yazar olduğumdan beri sadece bir kere fotoğraf yüklemeyi başarabildiğim hede. Yetkili abiler, ablalar bir el atın da şu işi bir çözelim. Özeti çalışmıyor, onarıma gitmeli.
bouii
yazar olduğumdan beri sadece bir kere fotoğraf yüklemeyi başarabildiğim hede. yetkili abiler, ablalar bir el atın da şu işi bir çözelim. özeti çalışmıyor, onarıma gitmeli.
İşbu giri, sorun çözülene kadar kendini tekrar edecektir. Tek ben mi takıntılıyım arkadaş bu ortamda!
Edit : herkeste yokmuş bu sorun, sanırım özellik yazar seçiyor.