ptt kargo

monster degree
Akıl sağlığını sevenin, kargo hizmetlerinden kesinlikle ve kesinlikle uzak durması gereken firma.

Yurt dışına yaptığımız bir gönderinin, ülke sınırlarından çıktıktan sonraki kaydını internet sitelerindeki takip sekmesinde bulamayınca telefonla aradık, "kargo, sınırlarımız dışına çıktığında elimize bilgileri artık ulaşmıyor, bilgi isterseniz şubelerimizden birine dilekçeyle başvurmanız gerekiyor." gibi profesyonellikten millerce uzak bir cevap aldık.

Kendileriyle keyfekeder hiçbir hizmet alışverişim olamaz, umarım zorunlu olarak da olmaz.
monster degree
(bkz:#40571)'deki bilgi güncellemesiyle kargomuzu kaybetmiş firma!

Kayıp kargo başvurusu için bir form doldurttular. Formda kargonun maddi değeri kısmının da doldurulması gerekiyordu. Maddi değerini tam olarak bilemediğimizi söylediğimizde ise yetkiliden "Tamam önemli değil yazın oraya rastgele bir tutar, zaten oraya ne yazılırsa yazılsın size ödenecek tutar belli, fazlasını ödemiyoruz." şeklinde bir cevap aldık. Yani benim gönderim 5 TL değerinde de olsa 5.000 TL değerinde de olsa aynı para ödeniyormuş. Diriliş matematik bilimi!

Neyse. Siz siz olun, sokağa atılacak gönderileriniz ve paranız olmadığı sürece bu firmanın kargo hizmetini seçenekler dahilinde bile bulundurmayın.
ruzgara karsi iseyen adam
Kargoyu alıcısına bir türlü teslim edemeyen firma. Beklediğim bir dergi vardı, dergiyi ptt kargo ile bana göndermişler. Alıcı adresi bölümüne bina numarası dahil her şey yazılmış, sadece ikamet kapı numarasını yazmayı unutmuşlar. Kargo çalışanları bina önüne gelip, "kapı numarası yok, adres eksik" diyerek çekip gidip, kargoyu göndericiye geri yollamışlar. Halbuki binadan rastgele bir kişiye sorsalar ikametimi gösterirlerdi. Telefonda açmadılar ve paket geldiği gibi geri gitti.

Göndericiyi aradım, adresi düzelttiler. Akıllanmamış olacaklar ki Tekrar ptt kargo ile göndermişler ve paket hâlâ bana ulaşmadı. Yaşadığım yerde o dergi satılmıyor ve bir an önce ulaşmak istiyorum. Benim için özel bir sayı. Ama ptt kargo sağolsun bir türlü kavuşmamıza izin vermiyor.