quares

mia
entry'lerinden anlaşıldığı gibi hayat felsefesi fakirlik üzerinde kurulu olan, zengin sözlük'ün fakir yazarı. tez zamanda bu unvanından kurtulması dileğiyle!
icgqhs
(bkz:#76267) her 3 giriden biri, bura zaten 5 kişi.
3-5 kişilik sözlük.
5 kişi var onlarda yazmıyor.
Bunun gibi nicelerini gördüm. 5 karşı bi gıcıklığım oluştu yoksa kişisel değil. Ayrıca şakaydı 😀 6 deyin lütfen. Ki bi hiç 5 olmadı valla.
Ayrıca geyiğe eşlik etmek için anlık 18 dedim gerçek 17 di ;)
5 bile olsa sevilen beş kişi.
Ricardooooooooooooooo...
sos
(bkz:#88744)

orada bulunmak istedim ama orası beni kabul etmedi sayın yazar. kpss'de beytüşşebap'ı yazmıştım son tercihe. oraya bile atanamadım.
bakma ikinci nesil olduguma kolay lokma deglm
Ayna şovu için teşekkür ettiğim yazar.

Gelgelelim dünya'nın sadece insanlar için var olduğunu savunmadığımın yanısıra, kendisi bugün nickaltıma ayna görseli bırakmasını bile insanlığın kendisine zarar veren etkenleri ortadan kaldırmasına ve uzaklaştırmaaına borçludur.

Şu ayna konusuna gelince de sevgili ve saygıdeğer yazar arkadaşım. Hayvanat bahçesi gibi iğrenç bir yer açıp, bir sürü hayvanı para kazanmak uğruna Doğalarından koparıp üzerine bir bir de ayna koyup 'dünyanın en tehlikeli türü' yazmak boş edebiyattan başka bir şey değil be.
bakma ikinci nesil olduguma kolay lokma deglm
Evet, haklısınız. Sizin için size ters düşen herkes a haber falan izliyor zaten.

Evet o lafının tamamen arkasındayım. Bu dediğim şeyi yapmasaydık şimdi yoktuk. Diğer bir yandan biz insanlar bazı etkenlerden uzaklaşmak zorundayız. Çünkü vahşi yaşamda kendimizi savunacak bir gücümüz yok. Fark ettiysen köpek saldırısında bile ölebiliyoruz. E malum günlük hayatta silahla da gezmiyoruz biliyorsun.

Hiç orman morman karıştırma. Üçüncü havaalanı falan filan umrumda değil. Yazdığım ve çarpttığın konu üzerinden tartışıyorum şu an.

Hayvanlarda da beyin zarı insanlar gibi evrilseydi kesin yaparlardı. Bak ne diyorum, türcülük bir gerçek. Köpek insana saldırıp öldürüyorsa bir problem var demektir. İnsan köpeğe saldırıyor ve öldürüyorsa daha büyük problem var demektir.

İnsan bugünlere kendine zarar verecek etmenleri ortadan kaldırırak geldi lafımdan dünya sadece insanlar için var oldu çıkarımını yapman saçma. Çünkü bu tüm canlıların yaptığı bir şey. Aslanlar bugün aslansa tehditleri kendilerinden uzaklaştırdığı için aslan. Filler gece vakti aslanın, sırtlanın olduğu yerde uyuyabiliyorsa milyonlarca yıllık bir güç savaşının sonunda bu kazanım elde edildi.

İnsan bunu farklı bir yöntemle yaptı. Bak köpek tarafından bile öldürülen bir hayvandır insan. Yırtıcı hayvanlardan korunmak için evler, barınaklar yaptı. Silahlar yaptı ve diğer hayvanları kendinden uzaklaştırdı. Bunu diyorum yani.

Köpek konusuna gelince de, bak ne diyorum. Sokaklarda aç, agresif ve susuz yaşayacaklarına iyi teşekküllü ve devlet yardımlı barınaklar inşa edilmeli. Bunların hangi birine kızdın anlayamadım.