queen

keskin nisanci
Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, gibi isimlerim bir araya gelmesiyle 1970 yılında kurulan ingiliz grup. zaman içinde yeni üyeler de katılmış. grup müzik çevrelerinde tüm zamanların en önemli gruplarından biri olarak kabul ediliyor, tüm dünyada albümleri milyonlarca satmış, birçok ödül kazanmış bugün bile hala hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi var.

albümleri:

Queen (1973)
Queen II (1974)
Sheer Heart Attack (1974)
A Night at the Opera (1975)
A Day at the Races (1976)
News of the World (1977)
Jazz (1978)
The Game (1980)
Flash Gordon (1980) – soundtrack
Hot Space (1982)
The Works (1984)
A Kind of Magic (1986)
The Miracle (1989)
Innuendo (1991)
Made in Heaven (1995)


quares
quares diye okudum hızlıca tası tarağı topladım başlığa geldim , meğerse yanlış okumuşum . kör oluyorum galiba yavaş yavaş .

t:müzik grubu .
azrailin regl donemi
en kaliteli ve en iyi müzik oluşumu olarak piyasada sözü geçen otoritelerce kabul görülmesi gereken müzik grubudur. freddie mercury önderliğinde bir döneme smaç basmış ve belki de bir çok farklı tarzı içinde bulundurabilen tek gruptur.
emekli yoda
kurucusu freddie mercury, sanılanın aksine ingiliz değil tanzanya doğumludur. gerçek adı da farrokh bulsara'dır. ailesi ile birlikte sonradan ingiltere'ye göçmüştür. tanzanya o zamanlar ingiliz sömürgesi olsa da ingiltere topraklarında doğmamıştır.

gitarist brian may'in smile grubunun dağılmasının ardından, freddie mercury ona yeni bir grup kurmayı teklif eder. roger taylor, brian may ve freddie mercury üçlüsü, john deacon'u da dahil ederek queen grubunu kuruyor. yani her şey smile grubunun dağılmasıyla başlıyor.