quentin tarantino

davy jones
1963 doğumlu Amerikalı yönetmen. Filmlerini karışık kurgularla çeker. Abartılı kan efektlerine bayılır, ayak fetişistidir(her filminde birçok sahnede çıplak ayak görebilirsiniz), boş muhabbeti sever, argo-kufur sever. Çok doğal bir yönetmendir. Filmlerinde de oynar zaten.

Pulp ficton, the hateful eight, reservoir dogs, django unchained en bilindik filmlerindendir.
ooo
zamaninda salma hayek gibi bir tanricanin ayaklarini yalayip yutmustur. bana gore hayatindaki en buyuk basari budur. oscar falan bos is bunlar.
olacak o kadar
Rezervuar Köpekleri ve Nefret Sekizlisi filmlerini favori filmlerim listeme eklememe sebebiyet veren iyi yönetmen, kötü insan.

filmlerindeki kanı, şiddeti sinematografik olarak tabiki anlıyor ve destekliyorum lakin roman polanski gibi bir çocuk tacizcisi ve bir o derece sapkını destekleyebileceğini hiç ama hiç düşünmemiştim. sanırım bu işin fıtratında da bu var. kim bilir ne havadisler yine dökülecek ortalıklara.number eleven
dünyanın belki de en ünlü ayak fetişisti olmakla beraber, hemen her filminde bir sahnede mutlaka kadınların ayaklarının ön planda tutulduğu bir sahne vardır.