lebron james

keskin nisanci
kralın başlığı daha açılmamış önce kendimi, sonra da sözlüğün diğer üyelerini esefle kınıyorum.

30 Aralık 1984 tarihinde Ohio eyaletinin Akron kentinde dünyaya geldi. Amerikalı basketbol oyuncusu NBA'de Cleveland Cavaliers takımında forma giymektedir. 2.03 m boya ve 113 kg ağırlığa sahip olan LeBron James, kısa forvet ve uzun forvet pozisyonlarında görev yapmaktadır. Ünlü basketbolcu kariyeri boyunca 3 kez NBA Şampiyonluğu, 2 kez Olimpiyat Şampiyonluğu, 4 kez NBA MVP'si, 3 kez NBA Finalleri MVP'si ve 1 kez NBA sayı krallığı gibi çok önemli başarılara imza atmıştır.

legolas

ulduz
Kuyutorman(Mirkwood) Elfleri'nin prensidir. Soylu Elf Ailesi'nin asi çocuğudur. Dedesi Oropher, Son İttifak (Last Alliance) Savaşı'nda Gil-Galad ile birlikte savaşmış ve ölmüştür. Babası Thranduil, elf kralıdır.
canım legolas!

bir ikea dolabında mahsur kalan hint fakiri

denden
kitabın tam adı "bir ikea dolabında mahsur kalan hint fakiri'nin olağanüstü yolculuğu". eğlenceli gibi ama değil. 36 ülkede yayımlanan, 33 dile çevrilen ve ülkemizde de 3. baskısını çıkarmış bu kitabı beğenmedim. filmi çekilse efsane olabilir ama kitap gitmiyor. tavsiye edilmez.

mixlr

quares
radyonuza keyyum , koyyum , kayyam la bi türlü tuturamıyorum kelimeyi , keyyım , kayyum he bu sefer oldu, radyonuza kayyum atanmıştır . hayırlı olsun

zor kadın

ihtiras limani
Sahip olduğunuzu zannederken kendini dışında bulabildiğiniz bir kaleyi yeniden ve yeniden almak zorunda kalmak gibi bir şey zor kadınla beraber olmak.aşkın savaş hali. Sövmesi de sevmesi de şiddetli olur.

kapuska

miyesmikcih
yöresine göre adı da değişiyor. bol acılı kapuskaya hayır demem.
lahana ve kelem diğer isimleri.
yapmasını bilenin elinden kış yemeği olarak iştahla yenir.

instagram

sos
aynı filtreleri her fotoğrafta kullanılmaktan dolayı estetiğini yitirmiş haldedir. her fotoğrafı filtreli abuk sabuk hesaplar var. fotoğrafın ham hali iyiyse kesinlikle filtre koymam. ayrıca fotoğrafa uygun filtre seçerken de özen gösterilmeli...

afete maruz bölge

icgqhs
Afet etüt raporlarında, olmuş veya olması muhtemel afetlerden etkilendiği veya etkilenebileceği belirtilen, iyileştirme çalışmaları ile teknik ya da ekonomik olarak ıslah edilmesi mümkün olmayan, sınırları AFAD veya ilgili kurum teknik elemanlarınca tespit edilerek haritalanan, yapı ve/veya ikamet için yasaklanması Başbakanlık AFAD' ın teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırılan bölge.

hıçkıra hıçkıra ağlamak

bonnie
bu ağlama biçimi biriktirmeyle alakalı olan ağlama biçimidir. hiç hesapta yokken aptal bir film sahnesinde, bir romanın en saçma yerinde, haberlerde veya reklamlarda bir anda gelir. çünkü zihniniz enteresan şekilde erteleyip durduğunuz acıları, akıl almaz şekilde bağlantılar kurarak sizi üzüldüğünüz ve biriktirdiğiniz konulara yakınlaştırır. işte o anda salya sümük, böğüre böğüre, tüm irini akıtırcasına deli gibi ağlama vaktidir.