mansur çalar

diko
Aynı hareketi batman belediyesporlu ya da yuksekovasporlu bir futbolcuya yapsaydı acaba ne düşünülürdü bu futbolcu hakkinda. Ben söyleyeyim. İt iti ısırmaz derlerdi. Yesinler birbirlerini derlerdi. İşte sahalarda görmek istediğimiz hareketler bunlar diyen birileri bile olurdu. Yaptığı davranış kesinlikle yanlış. Savunulacak bir yanı da yok. Ama nalinci keseri gibi hep kendimize de yontmamaliyiz. Amedspor'a yillardir yapilan sistematik saldirilar ortada. Gittikleri her deplasmanda bundan daha beter olaylarin onlarcasina şahit olduk. Peki yüce Türk milleti buna ne yaptı. Her seferinde oh olsun, az bile yapılmış dendi mi dendi. Şimd bi düşün. Sen mansur çalar olsaydın ne yapardin. Ben aynisini yapardim. Her ne kadar yaptığımın yanlış oldugunu sonradan idrak etsemde.

les rivires pourpres

cisi gelen sanat tarihcisi
Okuduğum harika bir grange romanı, bir an olsun elimden düşürmeden bitirebildim.

bunu grange'ın diğer kitaplarından biraz daha ayrı tuttuğumu fark ediyorum, zira grange diğer romanlarında, kahramanımızın arabasından içip çişini yapması için 50 sayfa ayırmışken, bunda biraz daha az detay kullanmış.

ayrıca kitapta benim ufak bir düşünceme merhaba denildiğini de öğrenmiş bulundum, gerek ciddiye, gerek zeka, gerek vücut ve gerek başarı konusunda, benim için son olimpiyat oyununun 1936 yılında almanya'da düzenlendiğini düşünürdüm, bu kısmı da es geçmemiş sağ olsun.

ben jude itero'nun sırrını ve kim olduğunu öğrendim, siz de öğrenmelisiniz.

erkeklerin bir araya gelince konuştukları şey

hunyadi
Diğer çevreleri bilemem de biz arkadaşlarla buluşunca “ekonomi, politika, bilimsel - öyle hepsinden değil, bilgisayar bilimi - gelişmeler, kripto paralar, ülkemizdeki gençlerin gelecek kaygısı, bilişim dünyasındaki gelişmeler” başlıklarını ele alıyoruz. Tabi bir de “çevrimiçi oyun” muhabbetini de unutmamak lazım.