zafer çağlayan

fiorabella
zarrab'ın "defalarca 10,20,30 milyon dolar rüşvet verdim" dediği eski bakandır. o kadar rüşveti tek başına yediyse devletin yani bizim paramızı kullanmaya ne hakkı var? e durum diğer türlü olunca birbirlerini kollamak elzem oluyor. haram olsun.

misafir olunan evde yaşanan zorluklar

bonnie
birinde misafir kalmak zorunda olunduğunda yaşanan durumlardır.
en son misafir olduğum ev yakın akrabamdı. gece yarısı hatta sabaha kadar acıkmış karnımla mücadele ettim. kendi evim olsa kalkıp bir şeyler atıştırabilirdim.
o gün bu gündür kimsenin evinde kalmamaya özen gösteriyorum. olmasın da böyle bi şey.

metres

fiorabella
bazı kadınların bunları kendilerine nasıl layık gördüğünü anlayamadığım durum. özellikle çok zengin işadamları ile denize sıfır evlerde yaşamak, lüks arabalara, mücevherlere, kürklere sahip olmak için birlikte olunması tiksinç bir durum. biri parası mukabilinde istediği fanteziyi uyguluyor, diğeri bu fantezi karşılığında bedenini satıyor.
çok zengin bir işadımın söylediği bir cümleyi okumuştum. yalısından bahsediyordu "Yalı metres gibidir. Sürekli para yer. " diyordu. eh metreslerine para yedirirler, çalıştırdıkları işçilerin hakkını yerler. bir kadın sırf seninle paran için birlikte oluyor, bir erkek sevilmediğini bilerek parasıyla kadın satın almaya kalkıyor. ikisi de çirkin, ikisi de ahlaksız bir çarkı çeviriyor.

ülker

singur
% 51 lik hissesi ingiltere merkezli pladis food firmasına satılan Ülker'in söz sahibi artık yabancı. Tabi pladis food firması önceden aynı grup tarafından satın alınmış. Yani merkezini yurtdışına taşımış oldu. Bazı sermaye sahiplerinin sermayelerini yurtdışına çıkardıgi söylentisi doğrulanmış oldu

stargate

klm
Roland Emmerich ve Dean Devlin tarafından yaratılan askerî bilim kurgu medya serisi. Serinin ilk başlangıçı Stargate adlı sinema filmi ile başladı. 28 Ekim 1994 tarihinde Metro-Goldwyn-Mayer ve Carolco ortaklığında özgün olarak yayınlanan film, dünya çapında 200 milyon ABD doları hasılat yaptı. Üç yıl sonra, Kanadalı Brad Wright ve Jonathan Glassner tarafından filme sadık kalarak Stargate SG-1 adı ile televizyon dizisi olarak devam etti.

özgür suriye ordusu

avni
fazla değil kısa bir süre sonra "kandırıldık" diyecek yine birileri. umarım ve dilerim iş işten geçmiş olmaz. kendi halkını bölen böldüklerinin bir kısmına düşman olanlara yeni osmanlı cumhuriyetinde "kuvayı milliye" deniyormuş. bunu da öğrenmiş olduk.
emperyalist güçlerin suriyeyi bölmek için 2011 yılından beri kullandıkları yapı.

evrim teorisi

belgarion
canlılarda tabiatla doğru orantılı olarak görülen ve sürekli daha iyiye doğru kendini geliştiren süreçtir.

sansasyonel bir konudur.
şöyle ki; adam çıkmış demiş ki' canlılar hayatta kalabilmek için nesiller boyunca doğanın değişkenlerine uyarlar ve kendileri de gelişirler. ' bu evrimdir . bunun tartışılacak sağa sola çekilecek tarafı nedir? bilinmez. ama sen kalkar da bunu din ile alakalandır İsEn, ''dinazor daşşağı neden küçük kalmıştır'' ı tartışacak kadar bile bilimsel olamazsın.

yani:
evet yaratan bir güç vardır. bana göre allah tır. ama bu düzeni zaten kuran odur. değişim allahın iradesidir ki sürekli peygamber göndermiştir. bu bile dinde evrimdir. insanda evrimdir. dinler bile yenilenmiştir.

oyun oynuyorlar. oyuncak olmayalım.

o kadar çok kitap okudum ki artık okumuyorum

blackandwhitememories
Bahar candan söylemidir.

"İşte Benim Stilim adlı programda adını duyuran Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler, Armağan Çağlayan'a konuştu.

Bahar Candan, programda yaptığı davranışların “troll” olduğunu söyledi. Kardeşi Nihal Candan da “troll” olayının çok belli olduğunu söylerken “Bahar çok zeki, bizi çok güldürüyor, gibi yorumlar da alıyoruz zaten ama bunu anlayanların bakış açısı farklı, kitle aynı değil…” diye konuştu.

Bahar Candan, “Biz kitap okuyan bir ailenin çocuklarıyız, hayal gücümüz bu yüzden geniş. Bütün bestseller'ları (en çok satanları) sinemada ailece izledik. Programda bir şeyler söylüyorum, insanlar daha ne olduğunu bilmiyor” diye konuşurken şimdiye kadar çok fazla kitap okuduğunu, artık hiç okumadığını söyledi.

Posta'dan Armağan Çağlayan'a konuşan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin açıklamalarının bir kısmı şöyle:"

daha fazlası için tık tık

kendisine şarkı armağan edilmeyen yazar hüznü

bonnie
ilgili başlığın üst sıralara taşınmasıyla insanı bir kez daha umuda sevk eden ancak kişinin, adını göremedikçe hüzünden hüzüne yükselerek garip hal ve hareketlerde bulunmasına neden olan üzüntüdür.

sonra açarsın bir ahmet kaya şarkısı, kendine armağan edersin. dinler de dinlersin.

karahisar kalesi

adreanna
minor empire'den dinlenesi yürek yakan türkü

karahisar kalesi yıkılır gelir
kakülü boynuna dökülür gelir

yayladan gel allı gelin yayladan
kesme ümidini kadir mevladan kadir mevladan
ver elini karlı dağlar aşalım bayramlaşalım

ben bir koyun olayım sen de bir kuzu
meleye meleye getirem yazı

yayladan gel allı gelin yayladan
kesme ümidini kadir mevladan kadir mevladan
ver elini karlı dağlar aşalım bayramlaşalım

kapıma bağladım da kınalı koçu
harmanı kaldırdım kız senin i̇çin

yayladan gel allı gelin yayladan
kesme ümidini kadir mevladan kadir mevladan
ver elini karlı dağlar aşalım bayramlaşalım

dust 2

kaptonur
Her yanı aksiyon olan map dir. Kimin nerden çıkacağı belli olmaz ama kaptonur bulur ve kafasına sıkar. "Sen sen çukura saklanan şerefsiz seni bulamayacağımı mı sandın?"

apolitik bir insan olmak

poor
bence bizim ülkemizde mümkün değil.

ben burada "ya benim düşüncelerimi yansıtan parti yok."tan bahsetmiyorum. politikaya mümkün olduğunca sırtını çevirmekten bahsediyorum. ülkede politika dışında bir bok olmuyor ki. üniversitelerin bile politik bir tutumu var. böyle bir ortamda bunun yapılması inanılmaz zor.