bir tereddüdün romanı

ihtiras limani
peyami safa klasiği. bu kitabın başlangıcı, önce yazarın gözünden, sonra kitap okuyan kadının gözünden ve sonra bizim gözümüzden sahnelenişi çok etkileyicidir. kadın erkek arasındaki heyecanı peyami safa yansıtmayı çok iyi başarıyor. tüm roman boyunca o gitgelleri ve gerilimi hissediyorsunuz.

kadın cinayetlerini durduracağız platformu

klm
Baştakiler kadınlara 2. Sınıf insan muamelesi gösterdikçe başarısız olacak bir platformdur. A, b, c parti diye ayrım yapmadan yazıyorum. Öte yandan Kadını tekme tokat döven, tecavüz eden ve kendi annesi yokmuş gibi sanki kendisini deniz atı doğurmuş eş, minibüs şoförü vs. Vs hakkında suç duyurusunda bulunduğu zaman karakolda onları barıştırmak, hapse atıp ilk af yasasında çıkartmak yerine kadına kaldırdığı eli alıp adamın götünün öyle derinlerine sokacaksın ki o el bir daha kalkmayacak. İşte o zaman bu platform başarılı olur.

armageddon

olacak o kadar
islam kaynakları 70.000 yahudinin deccal'e tabi olacağını yazar. deccal'in çıkışı ve isa'nın ikinci defa avdet etmesinden önce mehdi'nin çıkışı olacaktır. bu çıkışın hemen öncesinde çok büyük ve çok kanlı bir savaş olacaktır. bu savaşın gerçekleşeceği yer atların diz kapaklarına kadar kana gömüleceği haber verilen amik ovası'dır.burada 80 tümen islam ordusu ile 80 tümen küfür ordusunun yani bir milyona bir milyonluk iki ordunun birbirine gireceğine inanılmaktadır.80 tümenlik islam ordusunun 17 tümeninin tamamen türklerden oluşacağı belirtilmiştir.80 tümenlik islam ordusunun komutanlığını mehdi yapacak ancak kendisinden çok az kişi haberdar olacak; herkesçe bilinmeyecektir.
türk kurtuluş savaşı'ndaki sakarya meydan muharebeside mustafa kemal paşa tarafından bu isimle anılmıştır.

rakı balık

rainbow
Burada benden başka alkol kullanmayanlar da varmış diye şaşırmama sebep olmuş başlık. Balık da kırk yılda bir yerim, hiç balık olsa da yesek dediğim yoktur tarihte. Rakı balık hastalarının hiç de yabana atılır olmadığı da bir gerçek tabii.

zengin sözlük moderasyonu

olacak o kadar
hakkaniyetli kisiler olduğuna inanıyorum lakin az evvel mobilime sözlük dışından garip bir mesaj geldi ve bir yazar ablamiz tarafindan, sözlükten attirilacagim hususunda bir tehdit! aldim. ozel mesajın görüntülerini, mahremiyet açısından paylasmayacagim. tabi daha garip sözlerde var lakin fazla detaya gerek yok.

benim kalıp gitmek gibi çok derdim yok. sadece umarım işler böyle yurumuyordur.

ikizler burcu erkeği

siyah beyaz hayaller
merkür etkisinde dünyaya gelen hava grubuna mensup güruhtur. değişken bir burçtur ve yoğun mantık ile duyguyla harmanlanmış bir beyinleri vardır.
sözel ve sezgisel kabiliyetleri gelişmiştir. iyi bir edebiyatçı, spiker, gazeteci yahut avukat olabilirler.

denge olsun diye bir tane sağdan bir tane soldan astık

neptune
İğrenç bir sôzdür evet. Daha iğrenci bu adamın kafasındakine benzer bir şablon ile oluşturulan 1982 anayasasının yüzde 92-93 bandında evet oyu ile kabul edilmesidir. Kimse de çıkıp, o günün şartlarında değerlendirmek lazım bik bik bik demesin. Anne ve babamın o yüzde dilimi içerisinde olmaması, benim için bir şeref madalyası değerindedir.

david tennant

the doctor
18 nisan 1971 doğumlu iskoç aktör. harry potter ve ateş kadehi, casanova ve broadchurch gibi pek çok film ve dizide rol almıştır. en çok bilinen rolü ise doctor who'daki 10. doktor rolüdür.
yakın zamanda çıkacak olan aynı adlı kitaptan uyarlama good omens dizisinin de başrollerinden biri olacaktır aynı zamanda.