donald trump görevi bırakacak iddiası

olacak o kadar
Dünyaca ünlü Politico adlı derginin iddiası.

iddia sahipleri o kadar emin ki, Trump'ın başkanlıktan vazgeçeceği ya da alınacağı artık kesin olarak görüyorlar, tek meselenin bunun ne zaman ve nasıl olacağı(imiş).

''Trump'ın 25. Yasa Değişikliği ile görevden alınabileceği ya da Demokratların kongrede kendisini görevden indirebilecekleri ihtimalleri üzerine daha önce konuşulmuştu, şimdi ise iddialara göre, Trump'ın adını vermek istemeyen bir danışma, ABD başkanının istifa etmek istediğini ancak buna cesaret edemediği bilgisini basına sızdırdı. Trump'ı istifa etmekten uzak tutan yegane şey, ''Tarihe istifa eden ikinci ABD başkanı olarak geçmek istemiyor oluşu.'' Daha önce Nixon ortaya çıkan skandalları nedeniyle istifa etmek durumunda kalmıştı.
Donald Trump'ın beş aydır sürdürmekte olduğu görevi esnasında halen politika hayatının gerçeklerini kavrayamadığı söylenirken, istifa etmekten şimdiye kadar kaçınmış olmasına gerekçe olarak tarihe nasıl geçeceği konusundaki endişesi olarak tanımlanıyor. Bir diğer bakış açısına göre, Trump ağzıyla kuş dahi tutsa bu saatten sonra tarihe iyi geçemeyeceğini anlamamış olduğu yönünde. Trump henüz gerçekleştirdiği skandallarının kendisini ofisin dışına atabileceği gerçeğini de kavrayamamış görünüyor. Fakat günü geldiğinde bu tip bir durumun kendisi tarafından ''kurtarıcı'' olarak da görülebileceği öngörüsünde bulunuluyor.

Daha fazla ne kadar kötü şey yaşanmalı ki, Donald Trump başkanlığının başarısızlığa uğradığını görebilsin, ve ofiste daha ne kadar kalması gerekiyor ki tarih onu olabilecek en kötü şekilde yargılasın? Fakat iddialara göre, Trump yakın çevresine istifa etmek istediğini söylemeye başlamış ve yakında eski başkan olarak anılmaya başlanmasının büyük olasılık dahilinde bulunduğu söyleniyor.

sagopa kajmer

azrailin regl donemi
ne kadar duygularınıza hitap etse de doğruları dökse de ortaya benim için bu adam ergen sözlerin tanrısıdır. ergen müziği yapıyor lan işte. hep bir trip var hayata karşı. ulan bir kere rap yapıyor daha ne olsundu. vallahi adına utandım yıllarca. ha kişiliği iyidir, ona lafım yok. ama müziğini az ötede oynasın.

sıçarım sizin "kötü dünya, adi insanlar" edebiyatınıza!

eve dönmek

pasaj
uzak yerlere gittikten sonra temsilen söylenen bir sözcük grubu olmasının yanı sıra; okul, gezi ve iş çıkışı uğranılan mekân da kastedilebilir. günün yorgunluğunu bazen attığın, bazen ise günün keşmekeşliğini örtmede yetersiz kalan bir yer hâlini alır ve kendini pervasızca dışarı atmak istersin.

yazın öğlen sıcağında yapılmaması gerekenler

ulduz
Saç düzleştirmek. ya ciddiyim ruh hastası falan sanırım bu tipler. güzel kardeşim! dışarısı gölgede 37-38 derece sen bu kadar nemin olduğu bir memlekette dışarısı da cayır cayır yanıyorken 10 dakika içinde sucuk gibi olacak ve o saçların en kısalarından başlamak üzere Kıvır kıvır olacak iken bu neyin inadı?

soğuk savaş

lonely samurai
Base 42 (eski) şimdi ise Post 42 isimli youtube kanalının bir mini yarışma türünde ki içeriği. Baze ağırladıkları konuklara bazen de kendileri ikiye iki olacak şekilde ikişer takım oluşturarak karşılıklı soğuk espri yaparlar, güldüren taraf bir sayı kazanır. Genelde konuklarına iltimas tanırlar.

sen zayıfladın mı

nalbantyani bezirgan
Yöneltilen insanda gerçek cevabı önemsenmeksizin pozitif etki yaratan soru cümlesi.
Bir arkadaşımı kısa bir süre görmemiştim. Sonra buluştuğumuzda muhabbetin tıkandığı bir yerde öylesine sorayım dedim. Herif çok mutlu oldu. "Çabalıyorum ya" türevinden şeyler söyledi. Hakikaten verdi mi bilmiyorum ama bir sonraki görüştüğümüzde gerçekten kilo vermişti.
Çabalarının dönüt alması, çabaların amacına ulaşmasında çok etkili

havuz medyası

sos
yandaş, yancı, yancık medyadır.

kendileri bu doğrultuda, ellerine yüzlerine bulaştırarak da olsa; her türlü iftirayı atabilir, her türlü hile hurdayı yapabilirler.

önlerine geleni anında fetöcü ilan edebilir veya anında fetöcülükten çıkarabilirler.

özellikle bu seçim sürecinde şerefsizlikte zirve yapmaları olasıdır.

the roxy luxury hotels

ruhunusatanzengin
Didim'de yer alan 3 adet oteli bulunan oteller zinciri. Bu üç otelin ön büro ve misafir hizmetleri direktörlüğünü, deneyimli turizmci fatih akbaş yürütmekte. Akbükte yer alanına iki kere gitmişliğim var. Özellikle sezon sonu ve sezon başında gidildiğinde fiyatlarının çok uygun olduğunu, sessiz ve sakin bir koyda doğanın içinde yer aldığını söyleyebilirim.

36. chp olağan kurultayı

sos
siyasi işlerin nasıl döndüğünü bilmiyorum fakat ikinci bir aday çıkabiliyor en azından chp genel başkanlık kurultayında.

akp genel başkanlık kurultayında ikinci aday çıkabilmiş mi peki bugüne kadar...

pornhub

esdemirei
Birkaç ay öncesi anonim yüklenen videolarda oynayan porno karakterlerinden tutun da videoda geçen materyallere kadar türlü türlü bilgi materyali ekleten site. Bir de her önüne gelen bu siteye ekleme yapmamalı. Kriterleri zorlaştırmalı. Yükleyici ya Berat Albayrak'ın Türk ekonomisine yaptıklarıyla ilgili video yükleyip ironi yapıyor ya da anime dizi ve filmlerini yüklüyor. İkincisi cidden saçmalık. Hele bizim ülkede.