kaft

bitli piyade
sitelerine girdiğimde deli gibi t-shirt alma isteği uyandıran firma. tasarımları ciddi anlamda t-shirt fetişistliğine neden oluyor. belli dönemlerdeki kampanyalarıyla makul fiyatlarda kaliteli t-shirt bulmanız mümkün oluyor. sadece t-shirt değil sweat shirt, canta, kılıf vb. aksesuarları da bulmanız mümkün. üstelik zamanında ürün teslim etmeleri de cabası. kısacası aldıkları her kuruşu hak ediyorlar.

empati

rakunzhell

bu duygu, şahıdır duyguların. bazen beyin olur; ne şekilde düşünmen, hareket etmen gerektiğine karar verir, bazen kalp olur duygularına yön verir. öyle her cengaverin bünyesinde dört dörtlük bulunmaz. bulunmadığı için de, günlük hayattaki ikili ilişkilerde görüldüğü üzere; kısa süreli birliktelikler, birbirlerini özümsemekten yoksun, sevgi, saygı ve sadakat hislerinden nasibini almamış organizmalar çıkar ortaya.

yalnızca duygusal birlikteliklerde değil, sosyal hayatımızda da yön belirleyicidir bu duygu. layıkıyla yaşayabildiğiniz kadar değerlisinizdir insanların gözünde. önemsendiğinin farkına vardırırsınız insana.

orta yaşlı sosyal mecra kullanıcısı akrabalarda nirvanaya ulaşmıştır bak bu duygu. özenip bezenmiş, tam profil resmi yapmalık fotoğrafı çekilip atmışsındır bilumum internet alemine. gelsin layklar, emojiler diye düşünürken sen, orta yaşının gereğini yerine getirmeye and içmiş akraba bitiverir oracıkta. "maşşallahhh teyzesnin bi tnesi, ablam npyo. söylede tlfna baksn"
kötü niyetli değildir bak bunu yapan, en samimi duygularını perçinlemiştir fotoğrafın altına. "telefonuna bakan anne mi olurmuş hiç, anne dediğin telefonu yanlışlıkla sessize alıp, atar kanepenin üstüne ya da çantasının en derinlerine" demek istersin ama "söylerim teyzeciğim" demekle yetinirsin.

toplum düzenini bozan davranışları sergileyenler, genellikle hayatlarında bu kelimeyi duymamışlardır. ders olarak okutmalı bu konuyu azizim. yaşken eğitmeli ağacı.

tanım: kişinin kendisini, karşıdaki kişinin yerine koyarak onun duygularını anlama hede hödö, cart curttur.

sigma profil

mızrabımda ızdırap
Boş profil dolgusundan ziyade iç yapısında merkez kuvvet prensibiyle sağlamlık kazandıran bu profil türü, bir çok çeşide sahip olmakla birlikte birbirine takılma özelliğiyle de yapım aşamasında pratiklik sağlamaktadır.

vizon

icgqhs
Dericilik Terimi Olarak Vizon:
Sansargillerden, kürkü çok beğenilen bir tür memeli hayvan ve bu hayvanın kürkünden yapılan ürüne verilen ad.

Vizon Coğrafya Terimi Olarak Vizon:
Sansargillerden kürklü bir memeli hayvan türü.

kaptonur

yeni nesil
yönetimle konuşup bana statü ayarlayacak yazar kişisi, kendisine özel statü verilmiş torpilli arkadaş.
özelden söz verdi bana da ayarlayacak. yoksa valla kızlar parti biliyorsun yani beni.
ev kira ama kızlar gani.
neyse gelsin şu sarı renkteki özel statü. ben harikayım cünkü.

hasan hüseyin korkmazgil

turuncu gemi
ben birazdan kalkıp sirkeci'ye gideceğim
sevgilim trene binip gidecek
bir zaman hiç güneş doğmayacak sabah olmayacak, bir zaman
dünyada değilmişiz gibi korkacağız.
bunlar hep olacak ruhum
bir gün bakacağız istanbul güzel
ondan sonra her gün istanbul güzel.
eskiden çok eskiden bu dünya daha bir güzelmiş mesela
bu bulutlar bu gökyüzü uzanınca dokunacağımız bir yerdeymiş
şimdi şiirdeymiş bunlar
her şey bu hesap ruhum

Muhteşem dizlerinin yazarıdır.

msn

klm
microsoft network kelimelerinin kısaltılmış halidir. bir çok gencin kullandığı hatta bazılarının cam show ile para kazandırdığu bu kutsal programın artık kullanılmaması üzücü.

marawi

putintin
Terör örgütü ışid'in Filipinler'de işgal ettiği kent.

(bkz:#11393) nolu girimde ışid'in hapishanedeki suçluları serbest bıraktığını ve marawi'de sıkıyönetimin ilan edildiğini yazmıştım. Filipinler Ordusu şehri 48 saat içinde geri alacaklarını bildirmiş Ancak işleri oldukça zor. ışid, maraw'in Doğusuna doğru yayılmaya başlamış.

Musul nasıl savaşılmadan ışid'e bırakıldıysa marawi de aynı şekilde bırakıldı. Asker ve polis kaçmış, tüm mühimmatları teröristlere hediye edilmiş.