recep tayyip erdoğan

pestenkerani
Hazreti azimmüşşan, halife-i raşidin, ihsan-i münevver, beşeri Furkan, âdem-i âli, camiatul bâni, evvelin Vahid, bağ-i Firdevs, ekâbirler ekâbiri, reis-i cumhur-u ibn devlet-i Osmaniyye ferdi.

Tarih kitaplarında kibir diye bir madde yoktur, Binaenaleyh, tarih maddeler ve kavramlar seyrine meftuh değildir. Bu kerih olur tarih kitabeleri için. Eğer, şayet ola idi: yürüyeni olurdu. Yürüyen kibirler, müstekbir naralar ve hiddetler.

Ve fakat, cumhurdan bir aciz olarak, hakkım teslim edilmeli ki; güzel yaladım.

putintin
"Şunu tüm dünya bilmelidir, Suriye'nin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bunlara destek verenler de bu gerçeği görecekler. Fırat Kalkanı'nda Cerablus, Rai, Dabık, El Bab'ta nasıl 2 bin kilometrekarelik alanda Mehmetçik elinden geleni Özgür Suriye Ordusu'yla yaptıysa, bundan sonraki süreçte de aynı şeyi yapacaktır. Asla taviz yok. Bunu bizzat kendilerine de söyledim. Zira Türkiye bir çadır devleti değildir, bunu herkes bilmelidir. Bir taraftan NATO'da beraber olacağız, öbür tarafta terör örgütleriyle beraber hareket edeceğiz, bu nasıl iştir? O zaman bu NATO'nun yeniden gözden geçirilmesi lazım. NATO'daki iş birliğine, NATO'daki kurallara, atılan bu adımların hepsi aykırıdır."

Terör örgütü ypg'ye yapılan yardımlardan dolayı NATO'yu gözden çıkarmış görünüyor...
belgarion
ÖNEMLİ BİR LİDERDİR. TÜRK SİYASETİNDE BİR MİHENG TAŞIDIR. YAPMIŞ OLDUĞU SIRADIŞI SİYASET İLE TÜRK SİYASETİ ARTIK ASLA ESKİSİ GİBİ OLMAYACAKTIR.
keskin nisanci
her halükarda yaptıklarının sonucuna katlanacak kişi.

yani tabi tayyip erdoğan'a destek olup olmamak, yanında olup olmamak herkesin kendi tercihidir ve insanların tercihlerini sorgulamak haddimize düşmez ama bir konudan muzdaripiz. akp cenahına karşı yapılan her şeyi vatana ve millete karşı yapıldığını savunmak doğru bir davranış değil. 50 miyon euro rüşvet alan kişiye dava açılması neden vatana karşı komplo olsun ya da adı sanı duyulmamış küçücük adalarda açılan şirketlere 15 milyon dolara şirket satanların ceremesini neden vatan çeksin?

ben kendimi bildim bileli milliyetçiyim, türk'ün türk'ten başka dostu yoktur lafını çok duydum ama bunlar kadar bütün dünya bize karşı diyeni görmedim. işin kötü tarafı insanlara da bunu empoze ediyorlar.
icgqhs
Bugün elazığ iline gelmesi bekleniyor. Bazen keşke her ay gelse diyorum, Hatta hiç gitmese.
Belediye böyle çalışınca kendimi değersiz hissediyorum o ayrı.
Ben gelirken ya da yaşarken neden hiçbir şey yapmadınız?
R.t.e geliyor diye neredeyse millete takım elbise dağıtıp italya beyefendileri gibi gezirecekler sokaklarda.
One minute! ingiltere miydi o?
Beyefendi olan yani.
Aman efendim, beyoğlu beyefendisi varken kim napar italya ya da ingiltere.

ihtiras limani
geçenlerde rüyamda gördüm kendisini. laptopu ağırlaşmış, ayrıca 1x5 usb çoğaltıcısı da çalışmıyormuş. bir hallet şunu yaa dedi. tabii syn cumhurbaşknm dedim. denetim masası-programlar-program kaldır dan yandex in baş belası eklentileri falan vardı kaldırdım, çalışmakta olan programlardan gereksizleri durdurdum, usb driverları da güncelleyince mis gibi oldu. söylendi biraz birilerine ama mutlu oldu.
sipraleks
kendisinin danışmanları ve çevresi tarafından çok fena tezgaha getirildiğini düşündüğüm cumhurbaşkanı. eğitim, sağlık, yargı, emniyet, askeriye senin elinde ve başkanlık seçimine gidiyorsun. bu başkanlık seçimine giderken ekonomi dipte ve muhalefet tek cephe oluyor. şu an yapamayacağı bir şey yokken neden bu riske giriyor anlamak mümkün değil. seçim ikinci tura kalırsa ve muhalefette çözülme olmazsa işi gerçekten zor.
keskin nisanci
meydanlarda öyle bir konuşuyor ki sanki başka birileri son 16 senede memleketin anasını ağlattı da kendisi yanlış olan her şeyi düzeltecek. yemin ediyorum bu adam resmen insanların zekasıyla dalga geçiyor ama hâlâ destek görüyor.

insanlarla konuşuyoruz, çoğu kişi ülkede olanlardan şikayetçi ama nedenini asla tayyip erdoğan'a bağlamıyorlar. erdoğan'ı koltuktan etmek çok zor ama o koltuktan bir inerse akp anap, dyp gibi tabela partisi olmaktan öteye gidemez.
fiorabella
totosunda yamalı donla dolaşıp, oğlunun gemiciklerini, yolsuzlukları ölümüne savunan seçmen kitlesine sahiptir.
mağdur edebiyatının ihtisasını yapmıştır. hep birlikte kandırılmışlardır ( fetoş olayında kendi itiraflarıdır ) yazacak çok şey var lakin herkes her şeyi biliyor zaten.

celladına aşık olmuşsa bir millet,

ister ezan ister çan dinlet.

itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

müstehaktır ona her türlü zillet.
(ömer hayyam)
azrailin regl donemi
2018 cumhurbaşkanlığı seçimindeki oy pusulasında soldan 3. sırada olan adaydır. sıralamanın tamamı soldan sağa;

1-muharrem ince
2-merak Akşener
3-recep tayyip Erdoğan
4-selahattin Demirtaş
5-temel Karamollaoğlu
6-doğu perinçek

siz Google da aratarak bulduğunuz sonuçlara inanmayın. bizzat çalıştığım yerde basılıyor lan oy pusulaları. 2 gün önce baskı başladı.. 10 güne bitecekmiş. bitse de kurtulsak.

not: matbaada sürekli olarak gezen bu ysk görevlilerine uyuz oldum. sözde güvenlik amacıyla duruyorlar ama telefonunu içeri sokan sokana.
sos
son zamanlarda teknolojinin gelişiminden bile kendine pay çıkarıyor. mesela genişbant internetin ve yaygınlaşmasının kendi icraatleri olduğunu söylüyor. hatta internet abonelerinin kendi iktidarlarında arttığını söylüyor.

ulan şaka mı bu? biri kendisine teknolojinin geliştiğini ve bu nedenle de hayatın değiştiğini söylemeli. yoksa bu iş iphone x'i ülkeye ilk biz getirttiğe kadar gidecek...

meydanlarda yapacağı konuşmayı şimdiden duyar gibiyim.
- "sevgili kardeşlerim... danışmanlarım iphone x'in üretilmeye başlandığını söylediler. hemen apple genel merkezini aradım ceo kimse onu bağlayın dedim. üretildi mi? dedim. üretildi dediler. anında türkiye'ye 10 bin adet iphone x siparişi verdim. yaa... bay kemal bilmez bunları..."
fiorabella
icraatini, falan geçtim de tavrını tasvip etmiyorum. kabadayı gibi. ne kadar banal geyiyor. toto kıllarına göre o bir reis. benim değil. neyse yazılacak çok şey var ama galiba en güzelini mfö yazmış. taaa o günlerden bugünleri görerek
peki peki anladik
herseyden sen anlarsin
peki peki anladik
herseyi sen bilirsin
en guzel gurubu sen kurdun
en guzel ritmi sen buldun
en iyi dalgic sensin
en guzel filmi sen cektin
peki peki anladik
peki peki anladik
en guzel sen bakarsin
peki peki anladik
en guzel sen aglarsin
ilk once sen baslattin
en once sen yavaslattin
en uzaga sen gittin
en cabukda sen dondun
peki peki anladik
sen neymissin be abi