rectify

bonnie
2013-2016 yılları arsında yayınlanmış 4 sezon ve 30 bölümden oluşan bir dram dizisi.
bazen insana olur ya sanki siz dünyanın dışındasınız, her şeyi görüyor, algılıyorsunuz. ama tüm bunlar garip şekilde ağır çekim gibi ilerler. bu dizi de işte böyle. sessiz, derinden, sakin ve ağırdan giden bir film. ama hiç sıkmadan.
senaryo oyunculara göre yazılmadığına göre oyuncular senaryoya nasıl bir adapte olmuşlarsa diyorsunuz ki bu rolü ister baş rol ister diğer yardımcı karakterler için başkası olsa bu duyguyu böyle veremezmiş. anlayacağınız çok iyi oyunculuk sergilenmiş.

ben bazı dizilerde merakıma yenik düşerim tıpkı beni sürükleyen bir kitabın son sayfasını kitabı okurken defalarca okumak gibi bu dizide de çoğunlukla sezon sonu finallerine hızla göz gezdirdiğimi itiraf etmeliyim.
dizinin konusuna gelince; 18 yaşında iken tecavüz ve cinayet suçlaması ile ölüm hücresine giren daniel, 20 yıl sonra dna örneğinin uyuşmadığı gerekçesiyle serbest bırakılır. hem kasaba hayatına, hem ailesine kısaca dışarıdaki hayata alışmaya çalışırken cezaevinde yaşadıkları da flashback lerle gözler önüne serilerek ilgili kişinin sosyal ve psikolojik durumunu daha yakından tanımamıza imkan verir.