sabire meltem banko

zenginsözlük
ANKARA 2. SULH CEZA HAKİMLİĞİ'nin sabire meltem banko'nun talebi üzerine verdiği 20.12.2017 tarih ve 2017/9824 D. İş) Birliğimize tebliğ edilmiş olup, 5651 sayılı Kanun'un 9. maddesi çerçevesinde mahkeme hükmünde belirtilen içeriğe erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
zenginsözlük

ankara 4. sulh ceza hakimliği'nin sabire meltem banko'nun talebi üzerine verdiği 25.07.2018 tarih ve 2018/5227 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
gasteci velet
yazıyooooor! yazıyor...
daha önce periscope adlı programda yayında horlayıp, pırt yaptığı için utanan ve hakkında yazılan her şeyi mahkeme kararı ile sildiren sabire meltem banko'yu yazıyor.

ekşi ve zengin sözlük için başlığındaki giriler silinsin diye mahkeme kararı çıkartmıştır.
lonely samurai
Burada hakkında yazılanları da sildirir mi acaba diyecektim onu da yapmış. Ah be ablacığım insansın nihayetinde olur böyle şeyler, üzmeye değmez kendini.
Edit: hanım abla avukat duruşma esnasında böyle bir şey olduğunu düşünüyorum da... Allah muhafaza swh.
fall
Meltem Banko, 1986 yılında Rize'nin Pazarilçesinde dünyaya geldi. Meltem Banko ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ardından 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Meltem Banko, 6 Ekim 2011 tarihinde Avukatlıkruhsatını aldı. 1 Ocak 2012 tarihinde Ankara'da kendi hukuk bürosu olan BANKO HUKUKBÜROSU'nu kurdu. Halen kurucusu olduğu Banko Hukuk Bürosunda kurucu Avukat olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. 

Ankara Barosu Türk Ceza Mevzuatı ve Uygulamaları , Türkiye Barolar Birliği Bilişim Hukuku İleri eğitim Sertifika Programı, Ankara Barosu Gelincik Projesi Gönüllü Avukatlar Eğitim Sertifikası sahibidir.

Banko, Radyo Evi Derneği (RADEV) tarafından 2013 yılında Yılın Pozitif Hukukçusu seçildi. Internet, Medya Ve Bilişim Federasyonu Genel Koordinatörü görevini icra etti. Kadın ve çocuk hakları konusunda uzun süre çalıştı, hukuki süreçler konusunda ayrıntılı bilgi ve donanıma sahip, sosyal ve psikolojik iletişim teknikleri konusunda eğitim aldı ve şiddet mağduru kadının her türlü sorusunu yanıtlayabilecek düzeyde uzman oldu. 

Meltem Banko, aktif olarak sosyal medyaaracılığıyla da insanları bilinçlendirmeyi ve yardım etmeyi kendine ilke edindi. Sosyal Medyaile ilgili yapılması gereken yasal düzenlemeleri bu yayınlar vasıtasıyla kamuoyuna bildirdi.

Halen Hacettepe Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümünde Yüksek Lisans öğrencisidir. İyi derecede İngilizce bilen Banko bekardır. 

ESERLERİ:

Cezai ve Hukuki Sorumluluk Boyutlarıyla Hakaret ve Özel Hayata Karşı Suçlar (Yazarlar:Ali Parlar , Meltem Banko)

Hukuka Ve Ahlak Felsefesinin Yön Veren Sözler (Yazarlar:Meltem Banko, Kurtuluş Tayanç Çalışır)

6545 Sayılı Kanun ile Yapılan Değişiklikler Çerçevesinde Cinsel Suçlar (Yazarlar:Ali Parlar, Meltem Banko)