saç kestirmek

bouii
Senelerce rapunzel misali uzatılan saçlara beş dakikada kıyma işlemidir. Saç kestirirken en önemli faktör asla kuaföre güvenmeden, istediğin saç kesiminde ısrar etmektir. Kendi görünümünüzü başkalarının insafına bırakmak kınalı yapıncak olmadan önceki son adımdır.
Onun dışında herhangi bir dramı olduğunu zannetmiyorum ki havalar ısınırken oldukça ferahlatıyor. iki üç kilo da ağırlık gitmiş gibi olursunuz kesin bilgi yayalım.
nalbantyani bezirgan
tatsız çileli bir durum benim için.
kadın ve erkek saç kesiminde gördüğüm en büyük fark şu:
erkekler 1 hafta falan bekler saçın toparlaması için. Yani "saçın toplaması" diye bir tabir vardır. Berber sana "kendine gelir abim o" der.
o nedenle saç kestirdikten hemen sonra gideriz eve. O yüzden erkeklerin saç kestirdikleri kadınlara göre daha çok belli olur.
Tabii ki de bunda kestirilen miktarın da önemi var. Fakat erkek uzun saçındaki kırıkları alsa bile hemen fark edilir. bunun sebebi de aslında saça çok da iyi bakmayışımız.

ben saçıma bakamayacak seviyeye gelince berbere giderim. genelleme yapmaktan kaçınsam da çoğu erkek de bunu yapar. Bunu yapan kadın yoktur demiyorum ama görece daha azdır erkeklere göre.
Öyle olunca yukarıda zikredildiği gibi bir rutin değil aslında benim için.