sarhoşken entry girmek

quares
Dinimize yeni gelen güncellemeye baktım da bunun yeri yok. Asla böyle bir şey yapma çok günah xd. Git hırsızlık yap, insanları rahatsız et, kadınları döv, ketçaptan kahveden tahrik ol. Ama asla sarhoş olma çok günah xd. Bak salçadan ketçaptan tahrik olup akıllarına sex gelenler bile kurtarır öbür tarafta. 40 erkek öğrenciye tecavüz edenler 1 kereden bir şey olmaz diyerek kurtarır. Ama sen sarhoş oldun diye kurtaramazsın. Yaaa off git çabuk büyük bir hırsızlık falan yap, baklava falan çalma ha cezası çok büyük, çalıcaksan patek philippe kol saati çal bir şey olmaz. Bu arada sakın sarhoş olma, dediğim her şeyi yapabilirsin ama sarhoş olma çok günah yahu xd. Bu arada yarın bir din adamının çıkıp yeni gelen güncellemeye güvenerek sarhoş olanlar bizi tahrik ediyor demesi an meselesi ona göre xd. Sarhoş olma.

fiorabella
ayıkken yazamadıklarını alkolün verdiği rahatlık içinde yazmalarıdır sanırım bilemedim şimdi. alkol kullanmayan biri olarak bu konuda ne desem biraz havada kalır. lakin sarhoş olanların akılları başlarında olduğunu düşünüyorum. sarhoşluk aslında bilinçaltının dışa vurumu gibi. öfkeler, kızgınlıklar, kırgınlıklar, çekilen acılar vs. gibi.
"alkol içmeyi senden öğrenecek değiliz" diyenler olabilir. ama en azından karaciğerinizi düşünün.
quares
Dine saldırma gibi bir şey asla söz konusu değildir. Okuduğumuz şeyleri anlamaya özen göstererek bazı çıkarımlar bulunmak gerekir. Türkiye'de olan şeyleri ironi yaparak anlattığım cümleleri islama saldırı gibi algılamak saçmalık. Ve asıl saldırı müslüman olan birini tamam anladık müslüman değilsiniz demektir. En büyük günahta budur. Ben asla ama asla o ironik cümlelerime islama tek bir şey söyledim. islamı kullanarak dini kendine göre yorumlayan aynı anda kadın ve erkeğin asansöre binmesinin günah olduğunu söyleyen şarlatanlara, babanın kendi kızından sehvet duyacağını söyleyen sapık zihniyete, rüşvetin torpilin iltimasın günah olduğunu söyleyip bunlarda en önde gidenlere, parayı faize yatırmanın günah olduğunu söyleyip bankalardan çıkmayan, jet sikilerden inmeyen din adamları şarlatanlaradır sözlerim.
Din düşmanlığı gibi lanse etmek yanlış olur. Dini en çok yaralayan bu ketçaptan kahveden dahi tahrik olan sözde din adamlarıdır. Son yıllarda bunların artan sayısı dini yaralayan en önemli faktördür. Yazımda dikkat çekmek istediğim nokta budur. Mizah ve ironi katmam da gayet mantıklıdır. Ketçaptan tahrik olduğunu söyleyen dinci kesilen birine mantıklı cevap vermek saçmalık olurdu. Neyse konu asla dini karalamak gibi bir boyut kazanmasın, saygılar.
odile
caizdir.
Sonuçta eski sevgiliye de dökebilirdi içini. Efendi gibi entry girmiş. Ben takdir ederim böyle insanı açıkçası.