sarhoşluk insanın asıl halidir

bonnie
insanın normal hayatında bastırdığı, dışa yansıtmaktan çekindiği duygu durumunun sarhoşlukla birlikte kendini göstermesi halidir.

uzun zaman bu durum üzerine düşündüm aslında. normalde yapmayacağın hal ve hareketler belki içkinin verdiği öz güven ve cesaret haliyle yapılır hale geliyor. bu durumda aslında sen busun demek de bana pek inandırıcı gelmiyor bu arada.
rene
Ben buna katılmıyorum. Bir kere aynı insanın farklı zamanlarda yaşadığı sarhoşluk halinde farklı tepkiler ve davranışlar sergilemesi diye bir gerçek var. Bu durum tamamen sarhoş olduğunuz o dönemde yaşadıklarınız ve bastırdıklarınız ile alakalı. Bir de içtiğiniz insanlarla tabi. O yüzden her zaman aynı sarhoşu oynamıyoruz. Kendimden biliyorum. Bazen çok keyifli ve çenesi düşükken bazen çok agresif ve dışa kapalı oluyorsunuz. Bazen uçan kuşa yürür iken bazen tam bir libidosuz mahalle esnafı haline geliyorsunuz.

Sarhoşluktan ziyade bir kaç kadeh içki, o gün karşıdaki kişiye açmaya çekindiğiniz bir konuyu açmanız için bir referans olabiliyor. Rahatlatıyor ve böylece sakin sakin konuşabiliyorsunuz. Belki o iki kadehi içmesem o içimi kurcalayan mevzuyu hiç açamayacaktım o gün nereden biliyorsun
princess
"sarhoştum hatırlamıyorumcu"ların pek de kabullenmedikleri durum.

insanın bağlama göre faz değiştirme özelliğinin farkında olunup, asıl halinden söz edilebilmesinin sorgulanması gerektiğini düşünüyorum.