saw legacy

nicolas flamel
sinemada izlemeye gayret edeceğim film. öyle yada böyle kana maruz kalacaksak bunun zekice olmasını yeğleyen biri olarak koşarak giderim bu tarz filmlerde sinema çok başka bir hava katıyor.
monster degree
Türkiye'de bugün gösterime girmiş, saw film serisinin sekizinci filmi. İlk yedi filmi numaralandırarak sunduktan sonra sekizinciye 'Saw viii' dışında bir isim vermiş olmaları sevindirici.

Filmin konusu şöyle:
"Tüm şehirde vahşice seri cinayetler işleniyordu ve tüm kanıtlar tek bir kişiye işaret ediyordu: John Kramer. Ama bu nasıl olabilirdi? Jigsaw olarak bilinen John Kramer yıllar önce ölmüştü."

İlk yedi filminden en az izlediğini iki kez izlemiş biri olarak sabırsızlıkla beklediğim gün nihayet geldi. Yaşasın psikopatlık, yaşasın sadizm!


zenginsozluk.com/foto
monster degree
Bugün gittim ve bu filmi izledim. Canımsın jigsaw, aşkımsın john kramer!

Tamamen ön yargıyla yapılan eleştirilerde geçen "bir filmin sekizincisi çekildiyse konu uzasın diye kesin saçmalanmıştır yeaaa." maddesini rulo yapıp ön yargıcılara yerleştirmişler resmen.

Elbette spoiler verecek değilim ama testere serisinin sekizinci filmi olmaktan ziyade testere'yle bağlantılı bir başka serinin başlangıç filmi gibi olmuş. Bu da demek oluyor ki dokuzuncu, onuncu, hatta on birinci filmler de dörtnala üzerimize üzerimize koşmaktalar. Biz açtık kollarımızı, bekliyoruz. İzledikçe de muçmuç aşk filmlerinden götün götün uzaklaşıyoruz.