seçim

indolentexistence
Her seçimde gaza gelen über optimist arkadaşlara küçük bir hatırlatma: "Minimum enerji maksimum düzensizlik" bir fizik kuralıdır. Siyasette minimum enerji harcarsanız bu size düzen olarak döner.
indolentexistence
Binali Yıldırım: ' Seçim siyasi faaliyet değildir.'

haklıdır. türkiye'de seçim bir indire gandi faaliyetidir. bir 'ğ' faaliyetidir. yazamadığımız gibi okuyamayız da. seçim bir erdem bey'e saygı cemiyeti, onu över onunla yaşarız ritüelidir. "Tanrı'yı size emanet ettim" Tansu Çiller'i de anarak üç büyüklere veda ediyoruuuz.
chivalric
her seçim bir vazgeçiştir sözü gelir aklıma. sürekli aklında fırsat maliyeti, sürekli aklında diğer senaryoyla yaşamanın gerginliğinin verdiği anın içinde bir sayfa açamama hali. her seçim seni biraz daha sen yapar hepsi bu. sen içindeki senlerden hangisisin sorusu asıl soru, ve hangi senin sesiyle hareket ettiğin, hangisinin tercihlerine uyduğun. bu yüzden kendini alternatif senler arasında aramayı bırak. sen onlar değilsin. kadere şartlara ve fırsatlara kızıyorsun ama seni şu ana getiren bile çoğunlukla onlardı. aileni, coğrafyanı ve nice şeyi onlar seçti. seçim mekanizmanı değiştirebilirsin, ama seçimlerini değiştirebileceğini düşünme, ve alternatif sende yaşamayı bırak artık.
bonnie
her seçim bir vazgeçiştir.
aslı karar vermektir. karar verirken ya yanında olursun ya da karşısında. birinde veya bir şeyde karar kıldığında diğerinden vazgeçersin. hopp. hayırlısı olsun.