şehit haberleri

keskin nisanci
kimsenin tek kalem etmediği hatta çoğu kişinin hiç umursamadığı haberler bunlar. sadece son bit haftada 20'ye yakın vatan evladı vatan ve millet için şehit oldu ama kimseden çıt çıkmıyor. bu insanlar bizim insanlarımız, hepsi evlat, kardeş, baba... hepsinin hayalleri vardı ama genç yaşlarında hayallerinden kopmak zorunda kaldılar. her halt için duyar kasan tipler nedense mevzu şehit haberleri olunca üç maymunu oynuyorlar.
fiorabella
birilerinin "kelle" diye empoze ettiği ve malesef toplumun balık hafızası olması, şehit haberlerinden çok, şehit anasına elde sallanarak verilen anahtarlar , şovlar derken ölümleri kanıksadı bu millet. kanıksattılar. önemsizleştirdiler.

eskiden şehit haberi gelince memleketce yas tutulurdu. ölümler sayılara endekslendi. insanlar seçim telaşında, liderler yarış atı. herkes kendi atına tezahurat yapma derdinde.

kim gündeme getirecek? onlar için çok mu önemli? dayımın oğlu göğsünde 60 tane mermiyle gömüldü. ateş düştüğü yeri yaktı. baktım da 15 yıl olmuş. hiç bir şey değimemiş.
icgqhs
Altyazı geçmenin ötesine gitmiyor kahpe insanlar!
Vatan için, bayrak için, bizler için can veren o kahramanlar fakat bizim izlediklerimiz şaklabanlar.
Siyaset, siyaset, siyaset.