seks

kozmos
insan ırkının devamlılığı için ihtiyaç duyulan bir olgudur seks. nüfus patlaması sorunlarına da gebedir. gerçi her daim bir şeylere gebedir...
mavera
gerekli değildir, bu tamamen insanların hayvani yönüne bir kılıf olmuştur her zaman. insanoğlu üreme ve şehvet içgüdüsü ile hareket ettiği ve her davranışını bir sebebe bağladığı için ortaya çıkmıştır bu kavram.
birbirimizi kandırmayalım şimdi.
kozmos
gerekli değil minvalinde bir tanım getirilemeyecek kavramdır. fakat tabi, bu ''gereklilik'' kavramına atfedilen mana ile de alakalı bir şey.

örneğin yemek yemek gerekliliktir. ancak tokken yemek yemek lükstür. hatta yenilemez çünkü vücut ihtiyacı olanın fazlasını alamaz. eziyete döner o. bu noktadan sonrası gereksizdir işte.

seksin hayvani bir takım duygular barındırdığını artık bilmeyen yoktur sanıyorum. fakat bu, seksin kötü, pis, öwğk, tu kaka olduğu manasına gelmez ki? zira zaten insan denilen canlının %100 bir şekilde her duygusu ve hareketiyle insan gibi davranıp düşündüğünü kim söyleyebilir ki? sinirden kıp kırmızı olup kendimizden geçip bir şeyleri parçalama veya çığlık atma isteğiyle dolduğumuz anlarda kendinizi görebilme imkanımız olsaydı keşke. pek de iç açıcı, pek de insanca bir an, görüntü olmazdı göreceğimiz mesela.

ayağa düşürülmesi, tabulaştırılması, ötelenmesine alışmak şöyle dursun, bunları kanıksamak büyük cehalet.

insanoğlunun üreme mantalitesine haiz bir varlık olması zaten varlığının amacını ifade ediyor. bunun için var bir insan, bir kadın bir erkek. bağlanmış bir sebep veya bu isteği dolaylı yoldan bir şeylere bağlamak için ortaya çıktığını düşünmüyorum.

müzik dinlemek gibi gerekli, spor yapmak gibi gerekli, yemek yemek su içmek gibi gerekli bir kavramdır, eylemdir seks. tatmamış insanlar açısından yüksekten cümleler kurmak kolay ya da başka tür bir zevk barındırıyor olabilir, bunun sebebi seksi tatmamış olmalarından öte gelir.

seks güzellemesi değil bu, hatta olabildiğince kendimi soyutlayarak yAZMAYA ÇALIŞIYORUM. ANCAK durum gerçekten de bu.
ihtiras limani
kelimenin kökeni fransızca, etimolojisi latinceye uzanıyor. cinsel birleşme anlamında kullanılması fransızca, ingilizce ve türkçe için de 1900 lü yılların ilk yarısına tekabül ediyor. bundan önce cinsiyet anlamında kullanılıyor.

türkçede net karşılığı yok. cinsel birleşme, aşk yapma, bunların başka karşılıkları var yabancı dillerde. yeni yüzyılın kavramı yani, tüketim toplumu, haz toplumu, hedonizm.. ne cinsel birleşme gibi mekanik, ne aşk yapmak gibi hislerden tenlere uzanan bir anlamı var. hem mekanik, o an sadece o düşünülüyor, hem bireyselci, seksi olmak ve seksi olanı elde etmek için uğraşan bunun için kendini sürekli yeniden düzenleyen ve en çok bunun için kendini yetiştiren insanı oluşturuyor. hem hafif, hem ağır ve ham. diğer kavramlar fantazileri, renkli hayalleri, kısa ve uzun dönemli planları kapsamıyor o kadar da. seks hem bir eğlence, hem en temel ihtiyaç olarak zihinimize her yerden pompalanıyor, ve en büyük değerlerden biri seksi olmak artık.

kafamızın içinde ne kadar dönere dönsün, metalaşmamak ve metalaştırmamak için, gün içinde canımız sıkıldığında, mutsuz olduğumuzda mutluluk hapı gibi atmak istesek de bunu özel insanlara ayırmak istiyoruz, çünkü biliyoruz ki seks sadece seks değildir.

kozmos
Her şeyin amacı.
Her bedende aynı tadı vermeyen, her zaman güldürmeyen, Cennetin fragmanı, tutkunun hayvani formu...

ne kadar ilkelse o denli iyi.
ontolojik sancilarimin merhemi
Bir eylem mi, zevk veren hayaller mi, düşünce mi, içerdiği anılar mı ? Yoksa sadece biyolojik bir gerçek mi ? Tartışıla dursun biz kelimeyi yozlaştırmadan kullanırsak; bence fiziksel, biyolojik gerçeği anlamak gerek. Bu işin bir yanı. Bir kişinin ötekine beslediği tüm romantizm, heyecan ve duygular, bir ilişki içinde birbirleriyle bütünleşmek, devamlılık ve tatmin hissi de diğer yanı. Tutku ve ihtiyaç üzerine yoğunlaştığımızda seksin buradaki rolü ne olur ? Bu bir ruhsal gereksinme olabilir veyahut biyolojik bir gereksinme ? Seks bir çok şeyi içerir sadece bir eylem değildir. Bir başkasının içinde kendini unutma arzusu, ilişkinin devamını arzulamak, çocuklar, çocuklar ve eşler aracılığıyla sonsuzluğa erişmek, kendilerini birbirlerine vermektir. Eğer seks; bilincin derinliklerinde tüm yalınlığı ile kavranamazsa yaşamımızı cehenneme çevirir.

Seksi anlayınız.
sipraleks
sözlükte en son benim değindiğim konu. çok da talep görmemesi şaşırtıyor. herkes fularını takıp elinde viskisiyle bilgi deposu modunda. hafta sonu bari bir şeyler yazın başlığa.
codeboss
Ölüler zannedermiş diriler hergün helva yiyor,
Bekarlar zannedermiş evliler hergün seks yapıyor.

Evliyseniz hergün seks felan yok bekar arkadaşlar boşuna öyle sanıp evlenmeyin, hergün seks yapacaksanız en az 4 sevgili edinin ve yakalanmadan ayrı ayrı idare edebilme yetisi kazanın.