sevilmediğini anlamak

espwa
Acı tecrübe.
şüphesiz her canlı bu acıyı tadacaktır. Nerede hata yaptığını sorgulama vakti gelmiştir artık. Denedik olmadı cümlesini duymaktan daha iyidir en azından.
azrailin regl donemi
ilk tecrübe edişte bir zerzeniş yaşanır. sonraları zaten sen ciddiye almazsın. öyle ki sevilip sevilmediğine bakmazsın bile. sadece insanları yaşarsın, su akar yolunu bulur.

ama her seferinde sevilmediğini anlamak' olayını şoke halinde yaşıyorsanız siz büyümeyen bir aptalsınız! bu denli basit bir konuda bile gelişim gösteremeyen birinin sevgisinin gerçekliği ve yüceliği sorgulanmaya açıktır. bana göre bu tip birinin sevgisi fostur, geçer zamanla. çünkü her yeni kişiye aynı duyguları besler ve her yeni kişinin diğerlerinden daha yüce olduğunu ve diğerlerinin aslında gerçek aşk olmadığını dile getirip durur. bu eylemler her yeni kişide tekraralanmaya devam eder.

nereden mi biliyorum. erkek olsun kadın olsun çok kez denk geldim buna;

bir kız arkadaş vardı, 2015 eylülünde tanışmıştık. ilk tanıştığımızda sevgili ile problemleri vardı. çok da sevdiğini söylüyordu. ayrıldı kısa bir süre sonra ve ben de dahil 2 arkadaşa flört devrinde yaklaşmaktaydı. birkaç ay sonra yeni biriyle tanıştı ve bir önceki sevgilisine aslında sevgi beslemediğini ve bu yeni kişiye karşı gerçek aşkı yaşadığını söylüyordu. sevgilisi olunca ben ve diğer 2 arkadaşla arasını açtı komik bir şekilde. 1 yıl sonra ondan ayrıldı, bana ulaşarak sonuçlardan bahsetti. 2 ay geçti ya da geçmedi yeni biriyle daha tanıştı. bu olay da tam 1 yıl önce oldu. ve yine asdfg eski sevgililerini gerçekten sevmediğini bu yeni erkeğin hayatının kahramanı olduğu söylüyordu. askere gitti sonra bu yeni "kahraman". geçenlerde aradım, kahramanımız bu kızcağızı terk etmiş. hiç şaşırmadım yahu. şimdi de 2 gün önce bir yerdeki yazısından gördüm, yeni biriyle tanışmış. önceleriyle böyle derin şeyler hissetmemişmiş! bak sen bizim aşık kızımıza. masmavi gözleri varmış, bakarken kendini alamıyormuş ve dış dünya flu gözüküyormuş ona bakarken, odak noktası oymuş. hayatının aşkıymış mış mış.

işte böyle böyle harcar insan kendini. sonra bir bakar ki arkasına, zilyon tane insan sokup çıkarmış o şanlı kişisel tarihine.

bu kızımızın durumu elbette basit bir kimya. onun her boşta kaldığı dönemde yeni birilerine aşık olması onun buna açık olması ile alakalıdır. bu tip kadınlar kendilerini öyle belli eder ki manüpile ederek kendinize aşık etmek hiç de zor olmaz. son 2 sevgilim bunu çok iyi bilir. tabi ben onlara sevgili gözüyle baktıysam eğer, sadece bir kobaydı her ikisi de.

yaa serhat, neler dönmüş lan.