sigarayı bırakmak isteyenlere tavsiyeler

kozmos
sigarayı bırakmış veya uzun yıllardır kullanan birinin vermesi gereken tavsiyelerdir esasen.

-sigarayı bırakma kararınızı asla sorgulamayın.
-sigaraya bir dost, destek gözüyle bakmayın. sigarayı, esasen içmeyen insanlarda olan kafa rahatlığına erişmek için içiyorsunuz, yani ilk sigaranızı yakmadan önceki halinize dönmek için. sorunu, sorunla çözemezsiniz.
-nikotin sakızı, bandı, e-sigara gibi pazarlama taktiklerine aldanmayın. hiçbiri aklınız kadar işlevsel değil. gripten kurtulunca yerine başka bir hastalık koymazsınız değil mi?
-Sigara, sağlık, enerji, para, huzur, öz saygı, güven ve özgürlükten ödün verdirir. O yüzden bırakma kararınıza hüzünle değil, tam tersi şevk ve hırs ile yaklaşın.
-önünüzde koca bir hayat var, bu kararınız için kendinizle gurur duyun.

ayrıca;
sigarayı bırakmak/@kozmos.
kaptonur
Direkt bırakın. Süreli olarak bırakın.

Mesela ben 2 gün önce 6 aylığına sigarayı bıraktım. Neden 6 ay? Hiçbir fikrim yok 6 ay işte.
john overmars
1 ay boyunca tek odalı bi hücrede kalmak.telefon dışarı çıkmak dünya gündemi insanı strese sokacak hiç bir şey olmamalı ayna bile.belki o zaman mümkün.
sos
sigarayı istediği zaman bırakan istediği zaman içen biri olarak tavsiye değil de tecrübe vereyim.

şimdi çayı sigarasız içmek çok saçma bir eylem gibi geliyor değil mi? yahu çay sigarasız içilir mi? demeyin. işte tamamen sigarayı bırakınca içiliyor. o duygu geçiyor. hem de o mis gibi çay tadını alarak içiyorsunuz. kahvenin aromasını koklayarak, tadına vararak içiyorsunuz. kahve ve çay yancı olmaktan çıkıyor.