sinemaya gitmek

kombiwankenobi
Şu zamanda fazla masraflı olan aktivite.

Bazen insan hatır kıramayıp paraya kıyıp gidiyor ancak gidildiği zaman koltukların üstünün mısır dolu oluşu, çöplerin oluşu insanın bir miktar midesini bulandırıyor. Daha sonra filmin ortasında yenilen mısırların ekosu tüm salonu sarıyor. O da bir şey mi? Saçma sapan çiftlerin münasebeti, filmin konusu hakkında tartışmalar, “böyle film mi olur amk” diye rahatsız olan var mı diye bakmadan küfür edenler.
Şu zamanda sinemaya gitmek masraflı iş. Hem maddi hem manevi. Potansiyel sinir hastalarına tavsiye etmem.
rene
Bir dönem gidiyordum bıraktım. Neden derseniz sinemalarda konfor ve kalite açısından büyük farklar var. Ses sorunları, salonun temizliği vs vs. Bunları geçiyorum nefret ettiğim bir uygulamaları var ki o da filmden önceki yarım saatlik reklamları. Televizyon izlemeyen bir insan için o reklamları beklerken yaşanılan stresi bir düşünün. Resmen paranızla rezil oluyorsunuz. Ben dev ekranda iyi bir ses sisteminde film izlemek için para ödüyorum, o bana bant sisteminde kesilen tavuklar gibi muamele yapıyor. Popcornu 5 katına dayıyor, yarım saatlik görüntüleri izleyeceksin mecbursun diyor, sonra da filmi gösteriyor.

Tiyatro en güzeli. O da seçici olursanız. Anadolu'da yaşıyorsanız büyük şehirler hariç tiyatro performansları da seçici olmayı gerektiriyor sallıyorlar çünkü.

Sonuç olarak görsel efektin bol olduğu usta ellerden çıkma bir "avatar" gibi film olursa sinemada izlerim, onun dışında en güzeli evde smart tv de yada bilgisayarda izlemek.
bonnie
nefret ettiğim etkinlik. bir dünya reklam, acayip yüksek bir ses, sizi sinir eden insan davranışları.

sanıyorum sinemaya gitmek pek yakınlarda eski zamanlarda, hatıralarda kalacak bir etkinlik olacak.