siz hepiniz ben tek

mia
aramıza katılan yeni yazar. hoş gelmiş, kalemi güçlü ve kuvvetli olması dileğiyle...

ayakkabıları kapıda çıkarıyoruz dostlar!
al pha x
girdilerine hafif baktım da, o çok eleştirilen tipik solcunun tam karşıtı bir pozisyonda yazar olarak görünüyor. nasıl ki muhalif kesim dirayetle muhafazakar kesime ''çomar'' diyorsa bu arkadaş da muhalif kesimden gördüklerine tuzluk falan diyor. yaratıcı.
696 sayılı khk ile getirilen iç savaş maddesi başlığı için yazdıkları hakkında kendi ne düşünüyor bilmem ama, bence kendi kariyeri açısından zirvedir. yani bir başarı var o girdide. anlatılmak isteneni bilinçli şekilde ve dirayetle anlamama çabası mevcut. ya da cidden profili öyle. bu biraz daha az üzer. neyse.

şunu yazmış başlıkta;
''birileri tekrar darbe yapsa demokrasiye sahip çıkarız. çünkü o gece sabaha kadar mücadele ettik, bizimle mücadele edenlerin içerisinde her türlü görüşten insan vardı. kimse kimseye şucusun bucusun diye ayırmadı.''

kardeş demokrasiye elbette sahip çık, kimse buna bir şey demez ki? ben demem mesela. ancak ''demokrasiye sahip çıkmak'' adı altında birilerinin yönlendirmesiyle kurunun yanında yaşın yanmayacağını kim söyleyebilir diyoruz biz? sen nasıl bu kadar eminsin kendinden mesela? bu özgüvenin kaynağı nedir. senin etrafında
o mücadelede seninle olan her türden insan olabilir. ''şucusun bucusun'' meselesi birilerinin yönlendirmesi sonucu ortaya çıkan bir şey. herkes biliyor kim o ''birileri''

kandırmayalım kendimizi.

edit: bunu yazarken terorist olmuşum ya la çoktan.
fiorabella
"biz hepimiz sen tek" diyerek şakayla karışık takıldığım yazardır. çokluğun hiçliğinde tekliğin özgüvenini hatırlatır. "düğmeli" eşliğinde çok halay çekmişliğimiz vardır. üreten, bulunduğu ortama güzel ve faydalı izler bırakan biridir.
icgqhs
Bu adamın başka bir nicki olsaydı, " yazar gecerim " olurdu.
En fazla başlık açma rekoruna sahip kişi.
Genel olarak sözlük içi olaylardan, magazinden uzak ve kunduz modu sever yazar kişisi.
Hep var olsun.
keskin nisanci
''16 yıl önce bu ülkeye verdiği sözü tutan, yapamayacağı şeyin sözünü vermeyen bir adam çıkmıştır.''

böyle bir ifade kullanan yazar. buraya binlerce şey yazabilirim de tek bir şeyden bahsedeceğim. bu adam tarafsız ve adil olacağına namusu ve şerefi üzerine yemin etmedi mi? bir kere bile tarafsız ve adil olduğunu gördük mü? bu adam bir gün zengin olursam bilin ki haram yemişimdir demedi mi? böyle bir at gözlüğü olmaz ya.
bonnie
günümüz türkiyesi' nde çok olandır. bakmayın öyle ben tek demesine. sürüsüne berekettir. yazacak ki biz de öğreneceğiz nasıl bakıyor olaylara diye. gözü kapalı olmaz bu işler.
bonnie
seni küçük şımarık.
her yiğidin teke tek dövüştüğü ortamda asla ezik ben tekim hüloğğğğ demeyecek yazardır. helal olsundur.