sokak kürtajı yapan dayı

sos
isminin başına prof. zrc. getirebilme hakkı kazanmıştır dayıdır. zrc kısaltmasını şimdi icat ettim. açılımı zırcahil. profesör zırcahil dayı. cahillikte ordinaryusluğa doğru ilerliyor.
number eleven
tipik bir akp'li işte. ben akp'nin hiçbir zaman aydın, çağdaş, medeni, ilim irfan aşığı insanlara hitap ettiğini görmedim. ekranlarda izlediğim mitinglerde alanda bulunan tiplere bakıyorum, herkes birbirinin aynı zırcahil tipler işte. çevremde de gerek iş yerinde, gerek dışarıda sağda solda karşılaştığım akp'lilere bakınca onlar da yine aynı şekilde. dolayısıyla bu emmi de onlardan biri. iş yerinde de var malum şahsın götünün kılı olmayı arzulayan tiplerden biri. adeta sosyal deneyler yapıyordum ona bir ara her gün. işe giderken bir tane sözcü, bir tane de hükümet yanlısı gazete alıp o gelmeden koyuyordum ortaya. geldiğinde de gazeteleri açıp okuduğunda sözcü'de gördüğü haberleri daha okumadan saydırmaya başlarken, diğer gazetedeki her okuduğuna sorgusuz sualsiz katılıyordu. neden katılıyorsun diye sorduğumda da klasik akp'li savunması yapıyordu (ama yol yaptı, üçüncü havalimanını yapıyor, ders kitapları bedava vs vs). iyi de diyordum, bak böyle böyle de şeyler yaptı o ne olacak diye sorunca da "kötü şeyleri de var ama, yaptığı iyilikleri de görmezden gelemezsin" diyordu. hepsinin zihni aynı şekilde işliyor. ortak noktaları bilmeyen değil, bilmediğini de bilmeyen olmaları. yani en tehlikeli cahil türü.

benim için onları en iyi ifade eden söz, kimin söylediğini bilmediğim şu sözdür:

"hiç kimse, görmek istemeyenler kadar kör değildir..."
icgqhs
insanları ne hale getirdiklerine kısmen cevap olmuş.
Kadın adama hakaret ediyor adam ise ona "vatan haini" diyor.
Vatan haini ne demek? Bu kadar kolayca sarf ediliyor fakat ne demek olduğu hakkında ufacık bir bilgisi olmayan insanlar...
Vatan haini...
Bizi yönetenlere benziyoruz galiba, siyaset yapanlara ya da.
Tek işi halkı kandırmak olanlara...
Çok yazık, bu durum son bulmalı. Birileri cidden artık bilgilenmeli ve daha geniş bakabilmeli olaylara.
Vatan haini.
singur
Siyasilerin söylemedikleri hiç bir şeyi söylememişler. Tv de her gün daha ağır sözlerle birbirlerine laf söyleyenlere, o kadar alıştık ki bu devede kulak kalır. Halkın cahil olmama gibi bir zorunluluğu yoktur ama siyasilerin, aydınların, göz önünde bulunan insanların ise vardır.
Davulcu ne çalarsa gelin onu oynar.
siz hepiniz ben tek
Güldüren dayı.
Laiklik elden gidiyor, irtica geliyor diyenlerle iyi dalga geçmiştir.
Bu saatten sonra kimse laiklik elden gidiyor irtica geliyor diyemeyecek. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. :) :)